Arcibiskup Duka k smrti Havla: Odešel můj přítel a spoluvězeň

18.12.2011 22:55 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Dopolední smrt Václava Havla těžce zasáhla i pražského arcibiskupa a primase českého Dominika Duku, který Havla dlouhá léta znal a byl jeho přítelem. Zpráva ho prý zastihla zcela nepřipraveného a hluboce ho zasáhla. Při vzpomínce na něho si vybavil ty nejkrásnější etapy svého života ve svobodě, kdy se nemusel stydět za to, že je občanem Československa.

Arcibiskup Duka k smrti Havla: Odešel můj přítel a spoluvězeň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel

Arcibiskup se s Havlem seznámil v plzeňské borské věznici. „Pro mě jako věřícího to byly hodiny debat na Borech. Tato slova patří mému příteli, spoluvězni. S ním podle mého soudu končí jedna z nejkrásnějších etap mého života, v ní se Václav a jeho statečné postoje staly neodmyslitelnou součástí," uvedl Dominik Duka.

Na jeho popud se také dnes večer rozezněly zvony na většině českých kostelů a kaplí. Bývalý prezident zemřel dnes dopoledne na své chatě v Hrádečku na Trutnovsku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vyhrožujete vyhozením Moravce z ČT

Řekl jste to v debatě s Bartoškem. Není tohle vaše prohlášení důkazem toho, že chcete zasahovat do svobody médií?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Peníze od parazitů dostat k lidem“. O kolik teď vládními škrty neziskovky přijdou?

4:35 „Peníze od parazitů dostat k lidem“. O kolik teď vládními škrty neziskovky přijdou?

Babišova vláda si chce došlápnout na politické neziskovky. V rámci rozvojové spolupráce platili daňo…