Arcibiskup Duka sloužil speciální mši pro Vietnamce

26.12.2011 18:39

Arcibiskup pražský Dominik Duka sloužil na pražském Žižkově mši pro občany vietnamské národnosti. Kromě místní komunity se na bohoslužbu sjeli Vietnamci z celé republiky. V Česku žije na 60 tisíc lidí této národnosti, kteří se hlásí ke křesťanství.

Arcibiskup Duka sloužil speciální mši pro Vietnamce
Foto: Martin Kovář
Popisek: Arcibiskup Duka s kadidlem

Na mši, která byla věnována svátosti manželství, arcibiskup kladl důraz na svazek manželství a na rodinnou soudržnost. "Mnoho lidí se obává krize, jak to bude s důchodem, jak to bude se mnou v době nemoci. A přiznejme si, že člověk, který se nemůže opřít o rodinné zázemí, to má mnohem složitější a těžší," řekl mimo jiné Duka.

Vánoční tradice

Vietnamští křesťané se na vánoční mši letos sešli již pošesté. Pro arcibiskupa do však bylo poprvé, co podobnou událost navštívil. A jaké si z netradiční bohoslužby odnesl dojmy? "Je to určitá pestrost, kterou církev získává i v současné České republice," pochvaloval si rektorů, České televize Duka.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

10:06 Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Nad zneužíváním syna pana Babiše ve volebním klání se mi zvedá žal…