Od smrti odbojáře uplynulo ve středu 76 let. Morávek patřil do známé zpravodajské skupiny Tři králové. Vytvořil ji za druhé světové války spolu s Josefem Balabánem a Josefem Mašínem. Skupina byla napojena na organizaci Obrana národa. V roce 1942 zemřel v Praze během přestřelky s gestapem. Morávek byl in memoriam povýšen do hodnosti podplukovníka, později brigádního generála. V roce 1992 mu prezident Václav Havel udělil Řád M. R. Štefánika II. třídy.
U příležitosti výročí jeho smrti dnes vojáci uspořádali slavnostní setkání v Domě armády na Vítězném náměstí. Ředitel sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany Ivo Střecha na něm ocenil 33 lidí za jejich činy pro aktivní zálohu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
AI
Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára
Další články z rubriky

21:30 „Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla
„Pan prezident nemá rád změny režimu,“ tvrdí politolog Petr Drulák. I proto spolek Svatopluk z.s. sv…
- 21:19 Davy lidí na Fialu? Mladý člen ODS dostal studenou sprchu
- 20:46 Vykulené oči Rakušana. Zeman ťal do živého
- 20:23 Petr Hampl: Vražda Charlieho Kirka jako důsledek nepoměru sil
- 20:00 Město Nohavici, ne Fialy. Ostrava řeší problémy z Bruselu
- 18:37 Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil