Arménský předseda sněmovny se setkal s českým velvyslancem. Na tomto se dohodli

02.12.2019 22:02

Arménský předseda sněmovny Ararat Mirzoyan v minulém týdnu přijal českého velvyslance Bedřicha Kopeckého. Během setkání Mirzoyan přivítal, že Česká republika ratifikovala rozšířenou dohodu o partnerství, podepsanou mezi Arménií a Evropskou unií. Kopecký zdůraznil, že mezi oběma zeměmi je velký potenciál pro ekonomickou spolupráci, a zasadí se o její rozšíření.

Arménský předseda sněmovny se setkal s českým velvyslancem. Na tomto se dohodli
Foto: Armenpress
Popisek: Arménský premiér přijímá českého velvyslance

Kromě poděkování za ratifikaci dohody o partnerství mezi Arménií a EU Mirzoyan poznamenal, že Arménie má velké naděje a očekávání, že česká strana bude také podporovat zahájení dialogu o liberalizaci vízového režimu, jak informuje arménský server armenpress.am.

Mirzoyan také poděkoval Poslanecké sněmovně České republiky za přijetí usnesení o uznání a odsouzení arménské genocidy a vyjádřil naději, že český Senát bude v tomto Sněmovnu následovat. Podle mluvčího arménského parlamentu existuje řada cest pro budoucí spolupráci mezi oběma zeměmi.  

Kopecký poděkoval předsedovi parlamentu za vřelé přijetí a poznamenal, že česko-arménské vztahy jsou velmi důležité a parlamentní spolupráce a vzájemné návštěvy poslanců mohou vztahy obou zemí přenést na novou úroveň.

Zdůraznil také, že se zasadí o rozšíření obchodní a hospodářské spolupráce. Ujistil, že Česká republika podporuje demokratické reformy v Arménii a je připravena rozvíjet jak svou spolupráci, tak vztahy v rámci východního partnerství Evropské unie a pomůže Arménii při provádění reforem ve všech směrech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kecá! Naprosto kecá! Je vidět, že nemá ani základní informace!“ Zeman u Soukupa vypráskal Mináře za to, co prohlašoval na celý Václavák

22:14 „Kecá! Naprosto kecá! Je vidět, že nemá ani základní informace!“ Zeman u Soukupa vypráskal Mináře za to, co prohlašoval na celý Václavák

Nový týden přinesl i předvánoční a poslední letošní díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. …