Asi nečekal, že si křesťané nenechají kálet na hlavu! Proti řediteli brněnského divadla, kde „Ježíš“ znásilnil „muslimku“, tvrdě vystoupil známý ústavní právník

28.05.2018 21:53

Ústavní právník a člen ČSSD Zdeněk Koudelka se na blogu Aktuálně.cz zamýšlí nad kritickými výroky ředitele Národního divadla v Brně a festivalu Divadelního světa Brno 2018 Martina Glasera, směřované na adresu policie. Ten se domnívá, že policie zasáhla pozdě v momentě, kdy aktivisté narušili hru Naše násilí a vaše násilí. Glaser by si podle Koudelky měl zamést před vlastním prahem. Hru mimo jiné kritizovali někteří brněnští politici a občané. „Občané si nevolí politiky, aby mlčeli, ale aby za ně mluvili. Svobodu slova má každý,“ upozorňuje na blogu Koudelka.

Asi nečekal, že si křesťané nenechají kálet na hlavu! Proti řediteli brněnského divadla, kde „Ježíš“ znásilnil „muslimku“, tvrdě vystoupil známý ústavní právník
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

Podle Koudelky by si Glaser především měl zamést před svým prahem. Není podle něj správné, aby náklady na akci platil stát a příjmy šly někomu jinému. „Průběh sportovních i kulturních akcí musí zajistit prvotně pořadatel. Glaser jako ředitel festivalu odpovídá za to, že najatá pořadatelská služba nebyla schopna zajistit průběh akce,“ píše Koudelka. Glaser přitom byl obeznámen se situací, že hra vyvolává nevole u značné části obyvatelstva. Uráží je a protestují proti tomu, že za ně musí platit. „Chtěl provokovat za peníze těch, které uráží,“ vysvětluje na blogu Aktuálně.cz Koudelka a dodává, že Glaser potřebuje pro svou činnost moc.

  • Původní zdroj zde

Upozorňuje dále, že na svobodu projevu má nárok každý. „Brněnští občané projevili názor na hru,“ zdůrazňuje a dodává, že právo kritiky vedení brněnské radnice, na co vynakládá peníze z rozpočtu města Brna, má každý občan Brna. „A pokud jde o obranu víry, má na to právo každý křesťan, nejen Brňan. Glaser by zřejmě chtěl, aby všichni téměř mlčeli jako Brněnské biskupství,“ vyjmenovává Koudelka. Naopak kritické hlasy zazněly od arcibiskupa pražského Dominika kardinála Duky v kázání 21. 4. 2018 i jeho pomocného biskupa Václava Malého. Hru kritizovali někteří brněnští politici a občané. „Občané si nevolí politiky, aby mlčeli, ale aby za ně mluvili. Svobodu slova má každý,“ upozorňuje Koudelka a rázně dodává, že Glaser asi nečekal, že si křesťané nenechají „kálet na hlavu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

17:24 Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

Andrej Babiš sdílel na Twitteru článek z amerického deníku Washington Post, kde se psalo o úspěchu č…