Asociace: Restauratéři budou v červenci jednat s ministrem Vojtěchem o bezpečnosti

04.07.2021 6:30

Restauratéři budou podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) v červenci jednat s resortem zdravotnictví o tom, jak zajistit maximální bezpečnost v provozech. Pomoci by měla digitální řešení, ideálně trasovací aplikace.

Asociace: Restauratéři budou v červenci jednat s ministrem Vojtěchem o bezpečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jídlo v restauraci, ilustrační foto

Zástupci gastronomického odvětví měli v úterý s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) schůzku. Uvedli, že se chtějí podílet na zlepšení epidemické situace a opatřeními předejít případnému dalšímu nucenému uzavření. Žádná konečná dohoda ale uzavřena nebyla. ČTK to dnes řekl restauratér a garant projektu Moje restaurace za AMSP Luboš Kastner.

Vojtěch zvažuje, že by bezinfekčnost návštěvníků na koronavirus musely kontrolovat i restaurace. Jejich zástupci, s nimiž jednal, o to sami mají zájem a někteří k tomu přistoupí dobrovolně, uvedl dnes.

Kontrolovat každého hosta u vstupu by pro restauratéry bylo podle Kastnera velmi komplikované. Je potřeba si podle něj uvědomit rozdíl u fungování gastronomie, a například hotelů nebo fitness center, kam lidé přicházejí přes recepci, a je proto snazší potřebná potvrzení ověřit.

Vhodné by tak podle Kastnera bylo vytvořit aplikaci, která by sledovala, kam host vstoupí. Takové řešení používá podle něj například Německo. Upozornil, že odpovědnost zákazníka by v tomto případě měla být vyšší než ta kladená na podnikatele.

V restauracích si mohou momentálně sednout jen lidé, kteří mají negativní test, jsou očkovaní nebo v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19. Stravovací provozy musejí mít sdělení o této povinnosti vyvěšené, kontrolu provádějí hlavně hygienici.

Kastner dále ČTK dnes řekl, že většina restauratérů pokračuje v pravidelném testování zaměstnanců. Vládou nařízená povinnost skončila ve středu. „Směny jsou napnuté, podniky chtějí být funkce schopné, proto pracovníky dále testují,“ dodal Kastner.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

18:08 Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj pravidelný pořad Čau lidi přesunul na pondělí. Mimo jiné v něm dne…