Ať bába vezme smeták! Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU

20.05.2019 14:14

Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii. „Dnes si povíme, proč podporovat Evropskou unii. Je to totiž ten úplně nejlepší spolek na světě!“ uvedla ironicky Čírtková s dovětkem, že Evropská unie je super.

Ať bába vezme smeták! Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Například podle jejích slov šetří energii tím, že omezila výkon vysavačů. „A to je dobře, protože proč si má nějaká babka na vesnici vysávat drobky pořádným vysavačem, že? Energii potřebujeme na jiné věci, třeba na cestování mezi Bruselem a Štrasburkem. Ať si babka vezme smeták, však ono jí neubude,“ poznamenala.

Anketa

Půjdete k volbám do Evropského parlamentu? (anketa od 16.5.2019)

89%
hlasovalo: 10871 lidí

„Unie dbá na naši bezpečnost. Nechce, abychom měli nebezpečné zbraně. Radši nám je zákonem zakáže, mohli bychom se poranit. A ještě by je mohli získat teroristé. Co, že teroristé mají zbraně i tak? Jenomže ti je mají nelegálně!! Chápete ten rozdíl, ne?“ poznamenala. Dále také uvedla, že Unie je nejdál v odstraňování hranic mezi státy. 

 Projevuje se to tak, že hranice může překročit úplně každý a vůbec k tomu nepotřebuje pas! To je vskutku inovativní, když uvážíme, že všechny ostatní státy na světě pořád hloupě hlídají, kdo jim tam z ciziny jede,“ zmínila. 

Dále vyjmenovala i to, jak Unie myslí na ekologii, demokracii či jak staví užitečné věci. „Třeba takových rozhleden, co v ČR postavila! Rozhledny jsou prima, protože se z nich dá koukat do krajiny,“ sdělila.

„Unie dobře nakládá s penězi. Sebere je lidem, protože ti jsou hloupí a jistě by je neutratili rozumně. Třeba by si za ně koupili, co chtějí. V Bruselu ví rozhodně lépe, co lidé potřebují. Taková uklízečka z předměstí ani neví, jak se jí bude rozhledna postavená za její daně jednou hodit. Až se bude chtít rozhlédnout, třeba,“ sdělila. 

Všimla si i toho, jak Unie plně podporuje Palestinu či jak rozhodně nepopírá suverenitu států. „Unie podporuje svobodu slova. Kromě vyjádření proti Unii, migraci, homosexuálním adopcím, zbraňové regulaci a diverzitě. Zase až takovou svobodu Unie nepodporuje a to je jistě pochopitelné,“ zaznívá pak v bodě číslo 10. 

„Unie miluje lidi. Hlavně ty, kteří příliš nepřemýšlí o bodech 1-10,“ uzavřela s úsměvem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík vytáhl do poslední bitvy: Kýble té nejhnusnější špíny na kandidáta SPD. Zamíchán i zemřelý kněz Badal

19:09 Halík vytáhl do poslední bitvy: Kýble té nejhnusnější špíny na kandidáta SPD. Zamíchán i zemřelý kněz Badal

Katolický kněz Tomáš Halík se ostře vymezil proti Haně Lipovské a Josefu Nerušilovi, kteří se rozhod…