Ať očkují přednostně i sportovce, žádá Milan Hnilička. Nejprve ty, co chtějí na olympiádu

22.01.2021 19:30

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička žádá vládu, aby se do její strategie očkování proti koronaviru dostali i sportovci. „Na základě podnětů od Českého olympijského týmu a od České unie sportu by se mělo jednat v první fázi o vakcíny pro 6000 osob,“ spočetl. Požádal již o to i premiéra Andreje Babiše (ANO).

Ať očkují přednostně i sportovce, žádá Milan Hnilička. Nejprve ty, co chtějí na olympiádu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Hnilička, předseda Národní sportovní agentury
reklama

Hnilička tak navázal na dřívější požadavek Českého olympijského výboru. Ten požadoval, aby byli sportovci a členové olympijské výpravy očkování, jak nejrychleji to bude možné.

„Dnes jsem odeslal panu premiérovi Andreji Babišovi žádost o zařazení očkování reprezentantů do očkovací strategie ČR s důrazem na respektování priorit rizikových skupin. Na základě podnětů od Českého olympijského týmu a od České unie sportu by se mělo jednat v první fázi o vakcíny pro 6000 osob,“ uvedl na Twitteru.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí potvrdil, že o požadavku ví, zatím však nechtěl činit žádné rozhodnutí. „Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili,“ vyjádřil se po jednání kabinetu.

Resort zdravotnictví může podle zákona udělit výjimku pro přednostní očkování a žádost pak posuzuje hlavní hygienička. Zatím však veškeré žádosti o výjimky odmítá. Jedinou Blatným kladně posouzenou žádostí zatím bylo rozhodnutí o přednostním očkování pro ochranku prezidenta Miloše Zemana. „Jedinou věc, kterou jsem schválil, byla žádost o vakcinaci několika lidí, kteří zajišťují ochranu prezidenta republiky,“ upozornil v pátek Blatný.

Rezervační systém k očkování se má od úterý 26. ledna vedle seniorů nad 80 let otevřít i pro zdravotníky a lékaře, kteří nedostali vakcínu v první fázi. „Od úterý bude zaveden rezervační systém i pro zdravotníky a lékaře, kteří nebyli očkováni v první fázi,“ řekl Babiš.

V Česku se začalo s očkováním 27. prosince, a do startu rezervačního systému byli prioritně očkováni klienti domovů pro seniory a zdravotníci. Lidé starší 80 let se mohou nechat naočkovat od pátku 15. ledna.

Česká republika zatím dostala 248.625 dávek vakcíny, přičemž naočkováno bylo zatím 154.989 lidí.

Vláda dříve plánovala, že v lednu stihne proočkovat až 346.600 lidí, v únoru následně dalších 271.600.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

16:22 Kauza mrtvý Rom. Poručík Drexler se neudržel: Romové a aktivisté, že nemáte starost o pokousané policisty?! Co žloutenka, covid. Zákrok byl v pořádku!

„V médiích, od Romů ani levicových aktivistů, jsem nepostřehl starost o policisty.“ Diskutovaný post…