Až bude Milion chvilek demonstrovat... „Já přijdu,“ slíbil Křeček. Ale má podmínku

13. 2. 2020 8:30

Ke zvolení jednaosmdesátiletého Stanislava Křečka ombudsmanem už se vyjádřila řada politiků a dalších osobností. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek konstatoval, že jsme po Křečkově zvolení „v hajzlu“. Sám Křeček k tomu poznamenal, že tak hysterickou reakci na své zvolení opravdu nečekal. Prozradil, že vyrazí na demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii.

Až bude Milion chvilek demonstrovat... „Já přijdu,“ slíbil Křeček. Ale má podmínku
Foto: David Sedlecký / wikipedia.org
Popisek: Poslanec Stanislav Křeček
reklama

Stanislav Křeček se podivuje nad tím, jak hysterickou reakci jeho zvolení vyvolalo. Nejen u opozičních politiků, ale také u České televize.

„Tak hysterickou reakci na své zvolení jsem ani od opozičních politiků ani od České televize opravdu neočekával. Oproti stovkám přání a povzbuzení od obyčejných lidí. Společnost je opravdu nemocná absencí demokratických instinktů...“ napsal Křeček na sociální síti Facebook.

Stanislav Křeček o svém zvolení ombudsmanem

Podivoval se i nad tím, že se chystají protesty proti jeho zvolení přímo na úřadě ombudsmana, ze kterého za krátko odejde Anna Šabatová.

„Slyším ze všech možných stran, že je z Brna rozjížděna mohutná kampaň proti mému zvolení, odvoláván je kdekdo. Ti, kteří jsou přesvědčeni, že mají tento úřad pro sebe zajištěný, nechtějí o něj přijít. Dobře to chápu…“ konstatoval Křeček.

Stanislav Křeček o svém zvolení ombudsmanem

Anketa

Máte rádi Stanislava Křečka?

95%
5%
hlasovalo: 31915 lidí
V diskusi pod příspěvkem se dočkal podpory. V diskusi pod příspěvkem zaznělo, že úřad ombudsmana nebyl tak úplně úřad, ale jistá forma neziskové organizace.

Křeček už před svým zvolením zmiňoval, že dosavadní ombudsmanka Anna Šabatová více naslouchala neziskovým organizacím hájícím lidská práva, a on, pokud bude zvolen, pojme úřad jinak.

„Dočítám se o nějakých výhradách zaměstnanců VOP v Brně k mému zvolení. Nesmysl, ti, kteří si přejí dnešní stav jsou znepokojeni, ale většina má jiný názor. O aktivitách ‚z Brna‘ proti mému zvolení jsem už psal včera. Nyní další štvaní...“ doplnil o pár hodin později.

Stanislav Křeček o svém zvolení ombudsmanem

Nakonec oznámil, že dorazí na demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii. „Demonstrovat proti tomu, co se mi nelíbí, je zcela v pořádku. Až Milion chvilek uspořádá demonstraci proti zvyšování nájmů, mohou s mojí účastí počítat...“ přislíbil Křeček.

Stanislav Křeček o svém zvolení ombudsmanem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

14:55 Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

Má 168 hodin vysílat to, co politici řeknou, když se jich zrovna nikdo na nic neptá? Po výroku minis…