Až si to Evropa uvědomí... Nové info k Putinově vakcíně. Silné argumenty

21.01.2021 15:44

Ruský prezident Vladimir Putin prý chce prostřednictvím vakcíny na covid-19 Sputnik zvýšit ruský vliv ve východní Evropě a na Balkánu. Putin osobně dohlížel na vývoj vakcíny Sputnik a nyní ho chce co nejrychleji distribuovat občanům své země, ale i ostatním zemím v regionu. „Je to nejlepší vakcína na světě, až to pochopí lidé v ostatních zemích, budou na své politiky naléhat,“ tvrdí hlavní tvůrce vakcíny Alexander Ginzburg.

Až si to Evropa uvědomí... Nové info k Putinově vakcíně. Silné argumenty
Foto: Reprofoto: 1tv.ru
Popisek: Vladimir Putin.
reklama

Rusko je co do počtu nakažených lidí čtvrté na světě po Spojených státech, Indii a Brazílii. Podle oficiálních zdrojů již v souvislosti s koronavirem zemřelo přes 60 tisíc lidí. Přesto prezident Putin hovoří o velkém úspěchu země, a to díky vývoji vakcíny Sputnik.

Putin ve středu prohlásil, že Sputnik V je nejlepší vakcínou na světě. Podle amerického serveru NPR.org ale Putinovi nejde jen o záchranu lidských životů, ale také o zvýšení ruského vlivu zejména na východě Evropy.

„Vakcína, na kterou Putin osobně dohlížel, má nyní od Kremlu zajištěnou masivní reklamní kampaň. Hovoří se o ní jako o Putinově dílu, na které mohou být Rusové právem hrdí,“ říká Alexander Gabuev z think tanku Carnegie Moscow Center. Téměř každý den jsou ruská média plná zpráv, že o dodávku Sputniku stojí další země,“ dodal s tím, že posledně si dodávku zajistila Argentina.

Rusové proto zvažují, že výrobu vakcíny rozšíří o další trhy v Číně, Indii nebo Brazílii. Navíc je ruská vakcína mnohem levnější, potřebná dvojitá dávka stojí pouze 20 dolarů (420 korun). Rusové aktivně oslovují země, které si nedokázaly zajistit dostatečné dávky vakcín Pfizer nebo Moderna a nabízejí jim svoji vakcínu.

„Kreml pro účely reklamy na Sputnik V používá svoji anglickou televizi TV Channel Russia Today. V té se dříve objevovaly dezinformace ohledně států západní Evropy a Spojených států, nyní slouží k masové reklamě vakcíny,“ tvrdí Gabuev.

Podle tvůrce vakcíny Alexandra Ginzburga je to „nejlepší vakcína na světě, která může zachraňovat životy. Až si to Evropané uvědomí, vyvinou tlak na své vlády,“ má jasno Ginzburg. Podle Gabueva tato slova míří zejména na okolní státy, jako Ukrajina, které Rusové vakcínu téměř až vnucují.

„Rusové chtějí využít vakcínu Sputnik V v rámci propagandy, že pomáhají Ukrajincům. Proto nyní Kreml žádá Evropskou unii, aby vakcínu schválila, jako vakcíny Pfizer nebo Moderna,“ dodává Gabuev.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…