BIS: Zločin ve státní správě se zaměřil na externí služby úřadům

07.11.2013 11:00

Organizovaný zločin ve státní správě, který sleduje Bezpečnostní informační služba, se loni soustředil na ovlivňování zakázek na externí služby pro úřady. BIS o tom píše ve své výroční zprávě, kterou dnes zveřejnila na svém webu.

BIS: Zločin ve státní správě se zaměřil na externí služby úřadům
Foto: bis.cz
Popisek: Odznak BIS
reklama

Podle BIS je stále větší rozsah tzv. outsourcingu služeb, tedy jejich zajištění externí firmou, přenášením odpovědnosti. Služby jsou prý přitom často prvotně v působnosti veřejné správy. Podle zpravodajců to také poukazuje na nefunkčnost správy jako takové a hlavně to mnohdy provází protežování spřízněných firem, hlavně advokátních kanceláří.

Externí poradenství se kromě právních služeb týká také získávání dotací z evropských peněz, přičemž projekty se často uměle předražovaly. Další oblastí bylo podle BIS vzdělávání úředníků veřejné správy soukromými firmami. "Běžnou praxí pak bylo vzdělávání zaměstnanců veřejné správy soukromou institucí prostřednictvím jiných zaměstnanců veřejné správy," píše BIS. "Potenciální rizika korupčního jednání v této oblasti BIS identifikovala v okruhu společností spolupracujících s ministerstvem vnitra," dodali zpravodajci.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…