BIS: Zločin ve státní správě se zaměřil na externí služby úřadům

7. 11. 2013 11:00

Organizovaný zločin ve státní správě, který sleduje Bezpečnostní informační služba, se loni soustředil na ovlivňování zakázek na externí služby pro úřady. BIS o tom píše ve své výroční zprávě, kterou dnes zveřejnila na svém webu.

BIS: Zločin ve státní správě se zaměřil na externí služby úřadům
Foto: bis.cz
Popisek: Odznak BIS

Podle BIS je stále větší rozsah tzv. outsourcingu služeb, tedy jejich zajištění externí firmou, přenášením odpovědnosti. Služby jsou prý přitom často prvotně v působnosti veřejné správy. Podle zpravodajců to také poukazuje na nefunkčnost správy jako takové a hlavně to mnohdy provází protežování spřízněných firem, hlavně advokátních kanceláří.

Externí poradenství se kromě právních služeb týká také získávání dotací z evropských peněz, přičemž projekty se často uměle předražovaly. Další oblastí bylo podle BIS vzdělávání úředníků veřejné správy soukromými firmami. "Běžnou praxí pak bylo vzdělávání zaměstnanců veřejné správy soukromou institucí prostřednictvím jiných zaměstnanců veřejné správy," píše BIS. "Potenciální rizika korupčního jednání v této oblasti BIS identifikovala v okruhu společností spolupracujících s ministerstvem vnitra," dodali zpravodajci.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…