BIS varuje: Na českých školách se učí sovětská verze dějin! A v hodinách češtiny panslovanské národní obrození

03.12.2018 14:27

Kdo řídí společnosti, které se ucházejí o státní zakázky? Jsou to Rusové nebo Ruskem kontrolované skořápky? Zpráva BIS naznačuje, že tomu tak může být, a mluví i o následcích. A je zde i další odvážné tvrzení: Sovětský svaz prý nikdy neprohrál na poli propagandy.

BIS varuje: Na českých školách se učí sovětská verze dějin! A v hodinách češtiny panslovanské národní obrození
Foto: Repro BIS
Popisek: Záběry z klipu BIS
reklama

BIS dělají starosti ruské akvizice českých privátních obchodních společností a ruské linky vedoucí do prostředí českých kauz souvisejících s korupčními či jinými nelegálními aktivitami. Problémem je podle BIS, že ruští investoři, často lidé, kteří jsou současnými nebo bývalými členy rozvědky, skrz české nastrčené osoby nebo off-shorové společnosti majetkově ovládnou českou společnost. Ta potom prý získává státní zakázky či o ně usiluje, a to i v silových resortech (Ministerstvo vnitra, Ministerstvo spravedlnosti, tajné služby). Dále, že zaměstnává manažery, kteří vystupovali v mediálně či kriminálně prošetřovaných korupčních kauzách.

Anketa

Podporujete Viktora Orbána?

97%
3%
hlasovalo: 14526 lidí

Proto je podle BIS důležité, aby byla identifikována majetková struktura společností, ale také aby byla prošetřena obvinění z korupce nejen kvůli tomu, neboť to je důležité nejen pro ekonomické zájmy státu, ale i z důvodu, že infiltrované společnosti mohou předávat kompromitující informace ruské státní moci, což může ohrožovat české aktéry korupčních kauz.

Vše ke zprávě BIS ZDE

Dále BIS tvrdí, že ruskou hybridní strategii je nutné vnímat dlouhodobě a komplexně, a nikoliv jen v časovém úseku počínajícím krymskou krizí. „Sovětský svaz prohrál studenou válku, ale sovětskou propagandu nikdo neporazil a její kontinuální vliv nenarušil,“ píše se ve zprávě. Podle BIS jsou moderní dějiny prezentované ve školách de facto sovětskou verzí moderních dějin. Proruským panslovanstvím je prý do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, resp. literatury (národní obrození). Tato „vláda nad minulostí“ podle BIS dává Rusku základ pro vlivové operace, které jsou součástí hybridních strategií.
V původním znění: Sovětský svaz prohrál studenou válku, ale sovětskou propagandu nikdo neporazil a její kontinuální vliv nenarušil. Moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, resp. literatury (národní obrození). Trvající vliv sovětské propagandy a fakt, že Rusové ovládají moderní dějiny (Orwell: Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá současnost, ovládá minulost.), tvoří základ pro současné ruské vlivové operace všeho druhu a tedy i hybridní strategie.

Celé znění ZDE

Fotogalerie: - Tajné spisy StB

Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Witowská mimo kamery? Mrazivá zkušenost z roku 2007. Tehdy se po boku Zuny a Zounara postavila jako soutěžící. Doteď si to většina štábu pamatuje

4:44 Witowská mimo kamery? Mrazivá zkušenost z roku 2007. Tehdy se po boku Zuny a Zounara postavila jako soutěžící. Doteď si to většina štábu pamatuje

„Finanční dárek ke dni dětí přichystal tým pořadu Ber nebo neber, který do soutěže pozval účastníky …