BIS varuje: Na českých školách se učí sovětská verze dějin! A v hodinách češtiny panslovanské národní obrození

03.12.2018 14:27

Kdo řídí společnosti, které se ucházejí o státní zakázky? Jsou to Rusové nebo Ruskem kontrolované skořápky? Zpráva BIS naznačuje, že tomu tak může být, a mluví i o následcích. A je zde i další odvážné tvrzení: Sovětský svaz prý nikdy neprohrál na poli propagandy.

BIS varuje: Na českých školách se učí sovětská verze dějin! A v hodinách češtiny panslovanské národní obrození
Foto: Repro BIS
Popisek: Záběry z klipu BIS

BIS dělají starosti ruské akvizice českých privátních obchodních společností a ruské linky vedoucí do prostředí českých kauz souvisejících s korupčními či jinými nelegálními aktivitami. Problémem je podle BIS, že ruští investoři, často lidé, kteří jsou současnými nebo bývalými členy rozvědky, skrz české nastrčené osoby nebo off-shorové společnosti majetkově ovládnou českou společnost. Ta potom prý získává státní zakázky či o ně usiluje, a to i v silových resortech (Ministerstvo vnitra, Ministerstvo spravedlnosti, tajné služby). Dále, že zaměstnává manažery, kteří vystupovali v mediálně či kriminálně prošetřovaných korupčních kauzách.

Anketa

Podporujete Viktora Orbána?

97%
3%
hlasovalo: 14517 lidí

Proto je podle BIS důležité, aby byla identifikována majetková struktura společností, ale také aby byla prošetřena obvinění z korupce nejen kvůli tomu, neboť to je důležité nejen pro ekonomické zájmy státu, ale i z důvodu, že infiltrované společnosti mohou předávat kompromitující informace ruské státní moci, což může ohrožovat české aktéry korupčních kauz.

Vše ke zprávě BIS ZDE

Dále BIS tvrdí, že ruskou hybridní strategii je nutné vnímat dlouhodobě a komplexně, a nikoliv jen v časovém úseku počínajícím krymskou krizí. „Sovětský svaz prohrál studenou válku, ale sovětskou propagandu nikdo neporazil a její kontinuální vliv nenarušil,“ píše se ve zprávě. Podle BIS jsou moderní dějiny prezentované ve školách de facto sovětskou verzí moderních dějin. Proruským panslovanstvím je prý do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, resp. literatury (národní obrození). Tato „vláda nad minulostí“ podle BIS dává Rusku základ pro vlivové operace, které jsou součástí hybridních strategií.
V původním znění: Sovětský svaz prohrál studenou válku, ale sovětskou propagandu nikdo neporazil a její kontinuální vliv nenarušil. Moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, resp. literatury (národní obrození). Trvající vliv sovětské propagandy a fakt, že Rusové ovládají moderní dějiny (Orwell: Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá současnost, ovládá minulost.), tvoří základ pro současné ruské vlivové operace všeho druhu a tedy i hybridní strategie.

Celé znění ZDE

Fotogalerie: - Tajné spisy StB

Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB
Tajné spisy StB

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…