Babiš: Covid? Věřte jen Prymulovi. Vím, jak se lidé chovají

11.10.2020 18:02

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se svým týmem natočil další „čau lidi“. Tentokrát však své spoluobčany oslovil zcela jinak, než je jeho zvykem. Celé jeho vystoupení vypadalo jinak. Nahlédněte.

Babiš: Covid? Věřte jen Prymulovi. Vím, jak se lidé chovají
Foto: Screen FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš promlouvá k občanům

„Vážení spoluobčané, já vás zdravím z Úřadu vlády netradičně,“ začal Babiš a hodně přitom pomrkával. Zdůraznil, že od pátku řeší se svými lidmi, jak dál postupovat v koronavirové krizi. Kdesi v pozadí k premiérovým slovům hrála  mírná uklidňující hudba.

„Já bych chtěl všem poděkovat, kteří zůstali doma a omezili kontakty. Skutečně si toho vážíme. Je to velice důležité. Já jsem přesvědčen, že většina našich spoluobčanů chápe, že ten obrovský nárůst nakažených se v našich nemocničních zařízeních projeví později. Proto my musíme rozhodnout o dalších opatřeních. A to se stane v pondělí na vládě. Ta opatření budou platit od středy,“ prozradil Babiš.

Zdůraznil, že případná opatření jsou rozebírána se zahraničními odborníky, s nimiž je v kontaktu především ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula.

Opatření prý budou prodiskutována s opozicí, s tripartitou i na platformě Bezpečnostní rady státu. Ale žádné přijaté opatření nepomůže, pokud se budou lidé dál shlukovat před hospodami a restauracemi, nebudou dodržovat rozestupy a nebudou nosit roušky. „My si skutečně nemůžeme dovolit nebojovat za každý život. My musíme ochránit naše zdravotníky, kteří mají podstatně těžší roli než v první vlně. A taky to děláme,“ zdůraznil v této souvislosti Babiš.

Poté prohlásil, že nechce nikomu vyhrožovat, ale moc prosí všechny občany, aby se opět semkli a aby za bernou minci brali informace z Ministerstva zdravotnictví, a ne odjinud.

„Já vás chci poprosit, já skutečně nikomu nevyhrožuju, že bychom se měli všichni semknout, jako tomu bylo za první vlny. Tehdy jsem nevnímal, že by byly nějaké rozdílné názory. Já vás chci poprosit, abyste se řídili informacemi  Ministerstva zdravotnictví, protože ve veřejném prostoru existuje řada lidí, kteří to zpochybňují, a to není dobře,“ řekl Babiš.

Vláda se podle něj nevzdává co největšího trasování nakažených, ale při těchto nárůstech nově indikovaných pozitivních občanů je to složité.

Vysoké nárůsty covid pozitivních hlásí Francie, Polsko, Slovensko i další země, ale Babiš věří, že to Česko nakonec zvládne.

„Já jsem přesvědčen, že tak, jak jsme to zvládli za první vlny, ale musíme být vůči sobě tolerantní. Pevně věřím, že všichni pochopí vážnost situace  a ti, kteří vlastně dělají nějakej otevřenej odpor, tak se nad tím zamyslí a pochopí, že když si odepřou nějakej způsob života na pár týdnů, tak potom se všichni zase můžeme vrátit k normálu. Já tomu pevně věřím a věřím, že když se všichni semkneme, tak to společně zvládneme, a já vám za to moc děkuji.“ uzavřel své vystoupení Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

8:28 VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

Na Slovensku přijali zákon, který zvýhodňuje očkované před neočkovanými. Marek Kotleba, bratr asi ne…