Babiš Macronovi fandil, nesouhlasí s jeho názory na EU a migraci

24.04.2017 17:38

I když vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš fandil ve francouzských prezidentských volbách vítězi prvního kola Emmanuelovi Macronovi, nesdílí jeho názory na migraci a integraci Evropské unie. Názory jeho protikandidátky do druhého kola Marin Le Penové označil za extrémní. Současně dnes před novináři zopakoval, že byly poraženy tradiční strany, jejichž kandidáti do hlasování, které se uskuteční za dva týdny, nepostoupili.

Babiš Macronovi fandil, nesouhlasí s jeho názory na EU a migraci
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Emmanuel Macron

„Já osobně pana Macrona znám, je to netradiční politik, to znamená vyhrálo hnutí. Je třeba říct, že porazil tradiční politické strany,“ uvedl Babiš, který zařazuje mezi „netradiční politiky“ i sebe. „I když samozřejmě jsem mu fandil, neznamená to, že bych sdílel jeho názory na migraci a na integraci EU,“ konstatoval. Podle něj se ukáže, zda jde z Macronovy strany pouze o předvolební sliby.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá v to, že Macron zvítězí i ve druhém kole francouzských prezidentských voleb. V případě triumfu jeho protikandidátky Le Penové by hrozil vzestup nacionalismu a protekcionismu, což by mohlo negativně ovlivnit Evropskou unii, ale i české investice nebo obchod.

Macron postoupil do druhého kola se 23,75 procenta hlasů. Kandidátka krajní pravice Le Penová získala hlasy 21,53 procenta voličů.

Le Penová chce imigraci do Francie zásadně omezit. Podle centristického Macrona si Evropa „na masový příliv uprchlíků musí zvyknout“, protože nelze zastavit. Vítěz prvního kola voleb je také zastáncem úzké integrace EU, zatímco Le Penová je odpůrkyní pokračování Unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…