Babiš Macronovi fandil, nesouhlasí s jeho názory na EU a migraci

24. 4. 2017 17:38

I když vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš fandil ve francouzských prezidentských volbách vítězi prvního kola Emmanuelovi Macronovi, nesdílí jeho názory na migraci a integraci Evropské unie. Názory jeho protikandidátky do druhého kola Marin Le Penové označil za extrémní. Současně dnes před novináři zopakoval, že byly poraženy tradiční strany, jejichž kandidáti do hlasování, které se uskuteční za dva týdny, nepostoupili.

Babiš Macronovi fandil, nesouhlasí s jeho názory na EU a migraci
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Emmanuel Macron
reklama

„Já osobně pana Macrona znám, je to netradiční politik, to znamená vyhrálo hnutí. Je třeba říct, že porazil tradiční politické strany,“ uvedl Babiš, který zařazuje mezi „netradiční politiky“ i sebe. „I když samozřejmě jsem mu fandil, neznamená to, že bych sdílel jeho názory na migraci a na integraci EU,“ konstatoval. Podle něj se ukáže, zda jde z Macronovy strany pouze o předvolební sliby.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá v to, že Macron zvítězí i ve druhém kole francouzských prezidentských voleb. V případě triumfu jeho protikandidátky Le Penové by hrozil vzestup nacionalismu a protekcionismu, což by mohlo negativně ovlivnit Evropskou unii, ale i české investice nebo obchod.

Macron postoupil do druhého kola se 23,75 procenta hlasů. Kandidátka krajní pravice Le Penová získala hlasy 21,53 procenta voličů.

Le Penová chce imigraci do Francie zásadně omezit. Podle centristického Macrona si Evropa „na masový příliv uprchlíků musí zvyknout“, protože nelze zastavit. Vítěz prvního kola voleb je také zastáncem úzké integrace EU, zatímco Le Penová je odpůrkyní pokračování Unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

20:40 Dejte klidně i pět tisíc. Umělci už nemusí hladovět! Z Prahy přišlo řešení – vstupenky za nic. Primátor Hřib a radní Třeštíková spustili záchrannou akci

Magistrát hlavního města Prahy pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) již zřejmě našel řešení, …