Babiš: Občané, utrácejte. Nehledejte konflikt! S ČSSD daně domluvím

06.08.2020 10:13

Než šéf hnutí ANO a předseda vlády Andrej Babiš odjel na dovolenou na řecký ostrov Kréta, s křišťálovou koulí v ruce slíbil českým zaměstnancům, že jim sníží daně. U předsedy ČSSD Jana Hamáčka s tímto nápadem tvrdě narazil, ale v rozhovoru pro čtvrteční Právo přislíbil, že to se sociálními demokraty nějak dojedná.

Babiš: Občané, utrácejte. Nehledejte konflikt! S ČSSD daně domluvím
Foto: Screen FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš s křišťálovou koulí
reklama

Vláda Andreje Babiše opakovaně vyzvala Čechy, Moravany a Slezany, aby léto trávili doma, objevovali krásná zákoutí naší republiky a utráceli doma své peníze, aby podpořili ekonomiku. Sám Babiš však na počátku srpna odjel na dovolenou na řeckou Krétu a právě odtud znovu vyzval Čechy, aby utráceli doma, aby podpořili ekonomiku a nenechali se otrávit pesimisty, kteří varují před přicházejícími problémy.

„Chceme lidem ukázat, že se nemusí bát utrácet a že se z krize dostaneme. Naši občané jsou flëxibilní a kreativní,“ řekl Babiš.

Přislíbil také, že se pokusí naplnit svůj slib z jednoho ze svých hlášení známého pod označením „čau lidi“ a prosadí snížení daní pro zaměstnance. I přes odpor ČSSD. Když se totiž o Babišově slibu dozvěděl šéf sociální demokracie Jan Hamáček, označil jeho nápad za nerealistický a varoval, že jeho prosazení zasadí tvrdou ránu již tak těžce zkoušeným státním financí. Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová zatla letos do rozpočtu sekeru ve výši 500 miliard korun a tento půlbilionový dluh, nejvyšší v historii České republiky, odůvodnila koronavirovou krizí.

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19414 lidí

Navzdory této zkušenosti Babiš na svém nápadu na snížení daní pro zaměstnance trvá. A nejen to. Babiš si je vědom toho, že má řadu příznivců i mezi seniory a slibuje, že bude i nadále zvyšovat důchody.

„Budeme hledat řešení, abychom splnili programové prohlášení vlády. Tam máme 19 procent, což je minimální cíl. ale nejraději bych, aby zdanění zaměstnanců bylo 15 procent. ... Pane redaktore, hlavně zase nehledejte konflikt. Řekl jsem vám, jakým směrem se ubírá naše uvažování. Jsem přesvědčen, že dospějeme ke konsenzu. Dosud se nám vždy dařilo se ve vládě dohodnout. A nepochybuji, že se nám to podaří i tentokrát,“ řekl Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …