Babiš: Očkování řídím. Mám za sebou iks krizových situací, instinkty, tah na branku

09.01.2021 12:51 | Zprávy
autor: nab

Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro Novinky.cz řekl, že očkování si vzal pod svá křídla a přihlásil se i k příslušné odpovědnosti za to. Zmínil, jakým směrem by se ubíral, pokud by se mu nepodařilo v podzimních sněmovních volbách obhájit premiérský post. A zda resort obrany dostane zpět 10 miliard z rozpočtové rezervy.

Babiš: Očkování řídím. Mám za sebou iks krizových situací, instinkty, tah na branku
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.

Šíření koronaviru v Česku dál sílí a situaci podle premiéra nepřidává ani to, že dnes neumí předvídat ani chování lidí. „Jsou otrávení, frustrovaní, mají deprese a nedá se tomu divit. Ministr zdravotnictví Blatný tvrdí, že to, co se děje nyní, je důsledek setkávání o svátcích. Jiní to vidí jako důsledek rozvolnění,“ uvedl Babiš.

Nápad zpěváka Daniela Landy, aby se všechna opatření zrušila a zodpovědnost aby se nechala na lidech, považuje předseda vlády za nesmysl: „To je nesmysl. Část společnosti nechce dodržovat opatření, nevěří tomu, že tato pandemie je vlastně přírodní katastrofa.“

Vakcína je podle premiéra jediná naděje. „My teď musíme udělat všechno pro to, abychom naočkovali co nejrychleji 60 procent dospělého obyvatelstva, což je zhruba pět milionů lidí. Pak by měl skončit komunitní přenos (nákazy) a pandemie,“ zmínil.

Akci vakcinace Babiš vzal do vlastních rukou, a tak je to podle něho správné. „Takovou logistickou akci nemůže řídit epidemiolog nebo lékař. Nechci se přeceňovat, mám ale za sebou iks krizových situací,“ podotkl s tím, že člověk v byznysu získá jiné instinkty, jiný tah na branku, jiné myšlenky a zkušenosti. To podle něj lidé ve státní správě nemají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…