Babiš: SPOLU mělo za cíl nás porazit. Nesplnili. Tak co tam teď budou dělat?

10.06.2024 0:32 | Monitoring

Andrej Babiš se svým hnutím ANO jasně vyhrál volby do Evropského parlamentu a může slavit. Jak z hlediska počtu mandátů, tak z hlediska počtu získaných hlasů voličů. Babiš tento výsledek označil za „famózní úspěch“. A vysmál se koalici SPOLU.

Babiš: SPOLU mělo za cíl nás porazit. Nesplnili. Tak co tam teď budou dělat?
Foto: Reprofoto: YouTube CNN Prima News
Popisek: Petr Fiala a Andrej Babiš v debatě na CNN Prima News

V úvodu svého proslovu Babiš poděkoval všem lidem, kteří dali hlas hnutí ANO. „Nesmírně si toho vážíme, protože ten výsledek považujeme za famózní úspěch. Taky gratuluju všem, kteří budou reprezentovat Českou republiku v Evropském parlamentu. A chci poděkovat našim voličům, ale také našemu týmu. Klárka má famózní úspěch,“ ocenil Babiš fakt, že lídryně hnutí ANO volbám jasně dominovala. Alespoň z hlediska preferenčních hlasů.

Za skokanku voleb označil bývalou středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou.

Prozradil též, že při pohledu na výsledky v Praze, kde vyhrála koalice SPOLU, měl z celkových výsledků obavy, ale celorepublikově se ukázalo, že ANO dominovalo.

„My jsme jako hnutí získali v porovnání s rokem 2019 o 273 tisíc hlasů navíc. My jsme vyhráli a přeplnili jsme ten náš plán,“ pochvaloval si Babiš skvělý výsledek hnutí ANO. „Já jsem byl absolutně v šoku a jsem nadšenej,“ nechal se slyšet šéf ANO.

Za odvedenou práci poděkoval Aleně Schillerové i Karlovi Havlíčkovi a dalším lidem z týmu.

Poté se obul do koalice SPOLU.

„V koalici SPOLU měli jediný cíl. Porazit nás. A nevím, co v tom Evropském parlamentu budou dělat, když měli jediný cíl a ten nesplnili,“ smál se Babiš.

Proti koalici SPOLU postavil program hnutí ANO a slíbil, že hnutí ANO bude bojovat za rozpojení cen elektřiny a plynu, za odvolání zákazu výrob spalovacích motorů a do třetice bude bojovat i proti emisním povolenkám. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…