Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče

27.05.2019 13:51 | Zprávy
autor: Marek Korejs

ROZHOVOR „Nevím o ničem, čím by si Brusel občany států, kterým velí a neustále je nějak omezuje, v poslední době příznivě naklonil," říká novinářka Lucie Groene k výsledkům eurovoleb, ve kterých posílily euroskeptické síly. Za důležité považuje vítězství Marine Le Pen nad Emmanuelem Macronem, zklamáním je pro ni vývoj v Německu, kde neuspěla AfD. „Demonstranti z Václavského náměstí určitě spokojení nebudou“, říká Groene k výsledku ANO, které nově získalo 6 mandátů. A ČSSD...

Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče
Foto: Archiv Lucie Groene
Popisek: Novinářka Lucie Groene

Po nových volbách v europarlamentu posílí frakce Marine Le Penové i Nigela Farage, lze celkové výsledky brát jako posílení protibruselských sil?

Jednoznačně, ale to se očekávalo. Jinak to asi nemohlo dopadnout. Nevím o ničem, čím by si Brusel občany států, kterým velí a neustále je nějak omezuje, v poslední době příznivě naklonil. Francie má navíc ohromné vnitropolitické problémy a způsob, jakým je prezident Macron řeší, je více než špatný. Brutalita s jakou policie ve Francii zasahuje proti vlastním občanům, to je víc než za hranou. Velká Británie má za sebou volby, které tam už vůbec neměly být. Vítězství strany a opravdového lídra, kterému věří, že ten problém s Brexitem konečně vyřeší, je logický. Ještě nesmíme zapomenout na Itálii, Salvini další jasný vítěz. Také Maďaři vzkázali Bruselu jasně, že Orbán má nadále jejich podporu. Jsem ráda, že používáte termín „protibruselských“, protože ta tvrdohlavá snaha „probruselských“ politiků, stavět Evropu na stejnou úroveň jako Evropskou unii, už opravdu obtěžuje.

V Německu výrazně posílili Zelení, mají skoro 21 procent. Znamená to změnu ve směřování Německa? A jak komentovat výsledek AfD, tedy jen 10,8 procenta?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …