Babiš bude o koronavirových opatřeních jednat opět s opozicí

26.03.2020 6:22

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude dnes o opatřeních přijatých kvůli koronavirové epidemii prostřednictvím videokonference diskutovat s předsedy opozičních stran. V úterý ho ve Sněmovně při schvalování zákonů přijatých v legislativní nouzi vyzvali k větší komunikaci s veřejností. Chybí jim hlavně strategie pro nastartování ekonomiky pro chvíli, kdy se uvolní restriktivní opatření.

Babiš bude o koronavirových opatřeních jednat opět s opozicí
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Andrej Babiš ve vysílání ČT24.
reklama

Někteří opoziční lídři budou chtít od Babiše slyšet také vysvětlení, zda současný legislativní režim neumožňuje podnikatelům kvůli uzavřeným provozovnám žádat o odškodnění.

S předsedou vlády se zástupci stran dohodli na každotýdenní konzultaci při prvním setkání minulý týden. Babiš v úterý opozici nabídl tři místa v Ústředním krizovém štábu, chce aby strany nominovaly politicky neangažované osoby. Očekává se, že by dnes o nominacích mohl se zástupci opozice jednat.

V Česku bylo ve středu v podvečer 1654 případů nákazy novým koronavirem. Deset lidí se dosud z nemoci COVID-19 vyléčilo, šest pacientů zemřelo.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

8:24 Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ říká k situaci v USA herec Ivan Vysk…