Babiš čelil novinářům i pokřikujícímu občanovi. Prezidentovi přivezl životopis kandidáta

23.10.2020 17:18

Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že by mohl nejpozději ve čtvrtek uvést nového ministra zdravotnictví do funkce. Řekl to po jednání s prezidentem v Lánech. Jméno nového kandidáta na post ministra zatím Babiš odmítl sdělit.

Babiš čelil novinářům i pokřikujícímu občanovi. Prezidentovi přivezl životopis kandidáta
Foto: Facebook prezidenta republiky
Popisek: Prezident Miloš Zeman přijal premiéra Andreje Babiše k jednání o odvolání Romana Prymuly
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25789 lidí
„Pan prezident přijme nového kandidáta v úterý, doufám, že se mu bude líbit. Je to člověk, který má bohaté zkušenosti ve zdravotnictví a doufám, že to proběhne tak, abych mohl nejpozději ve čtvrtek uvést nového ministra zdravotnictví do funkce,“ uvedl Babiš.

Premiér věří, že prezident bude konat. Má prý dojem, že se mu podařilo Miloše Zemana přesvědčit, aby změnil původně negativní názor. Pro jistotu prezidentovi přes televizi připomněl čl. 74 Ústavy. „Já mám na to právo, pan prezident to akceptuje,“ zaznělo od premiéra.

Jméno nechtěl Babiš sdělit; zřejmě však nejde o nikoho příliš známého, jelikož Babiš hodlá Zemanovi dodat životopis daného kandidáta.

Že bude ministr zdravotnictví Roman Prymula odvolán, Babiš věří; prý se nebude opakovat situace jako s postem ministra kultury v loňském létě.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na dotaz novinářů, co s Prymulou řešil šéf poslanců ANO Faltýnek, Babiš odpověděl: „Pan Faltýnek řešil ten pobyt amerických lékařů, který musí schválit Sněmovna, a je na to svolána mimořádná schůze.“

„Není to až tak dlouho,“ zhodnotil pak premiér týdenní proceduru, která by měla proběhnout. Prymula zůstává ve funkci až do jmenování nového ministra. „Pan prezident má čas v rámci své agendy v úterý,“ dovysvětlil Babiš s tím, že čas bude potřebovat i samotný kandidát.

Babiš věří, že s novým ministrem nebude prezident dělat takové průtahy, jako třeba v minulosti na ministerstvu kultury po odvolání Antonína Staňka. „Nepředpokládám. Je to lékař, má zkušenosti ze zahraničí a předpokládám, že to pan prezident bude akceptovat,“ věří premiér.

Tiskovou konferenci oživil několika výkřiky občan, který se premiérovi na dotaz představil jako Robert Šmuk. Nejprve mu doporučoval profesora Flegra, jehož prognózy prý přesně vycházejí. Pak vykřikoval: „Vaše informace jsou v přímém rozporu s tím, co jsem zjistil já. Vy tady předvádíte nějaké věci, a realita v nemocnicích ukazuje, že je to úplně jinak.“

Vyznamenání Prymuly Babiš se Zemanem neprojednal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

14:46 Moravec oživil Vrbětice. Odškodné od Ruska?

O důvěryhodnosti a kompetentnosti českých tajných služeb, ale také o tom, zda se dnes obyvatelé Vrbě…