Babiš cementuje své vedení nad úplně všemi. Komunisté drtí TOP 09. A Okamura...

15.05.2014 12:02

Nejnovější volební model společnosti SANEP potvrzuje bezpečné vedení hnutí ANO, ačkoliv ČSSD se prý již podařilo zastavit sešup. Dále můžeme sledovat opevňování komunistů a TOP 09 a přetrvávající mírný náskok KDU- ČSL a hnutí Úsvit před ODS.

Babiš cementuje své vedení nad úplně všemi. Komunisté drtí TOP 09. A Okamura...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Babiš na akci hovořil mimo jiné o tom, jak shání peníze jako ministr financí
reklama

Babišovo hnutí se ziskem rovných 25 procent s přehledem udržuje vedení v žebříčku politických stran. Následuje ČSSD, která si v květnu připsala 20,2 procenta. S téměř patnácti procenty je sledují komunisté a 10,9 procenta od respondentů získala TOP 09.

Hnutí ANO udržuje svá čísla z předchozích měsíců a ČSSD se podle agentury podařilo zastavit pokles preferencí, který trval již od podzimu, kdy se straně nepodařilo podle představ uspět ve sněmovních volbách. Komunisté se s 14,9 % drží na pozicích kolem patnácti procent. Rovněž TOP 09 vykazuje trvale zisky kolem jedenácti procent, oproti minulému měsíci si polepšila o jednu desetinu.

Celý průzkum ZDE.

Následují tři strany, pohybující se těsně nad hranicí vstupu do Poslanecké sněmovny. Nejlépe si vedou lidovci s 6,3 procenty, ovšem náskok na hnutí Úsvit s 5,9 a ODS s 5,4 % se pohybuje v rámci statistické chyby. Všechny tři strany se drží zhruba na číslech, kterých dosahovaly i v předchozích měsících.

„Pod čarou“ je novinkou překonání tříprocentní hranice Českou pirátskou stranou. Ještě lépe si však s 3,2 procenty vedla Strana zelených.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

7:45 Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

Situace v Česku pomalu ale jistě začíná připomínat jaro. A to nejen počasím, ale také návratem proti…