Babiš chtěl od ledna přidat 1400 státním zaměstnancům. Stanjura byl proti. Co bude dál?

29.12.2021 6:30 | Zprávy

O pomoci lidem postiženým prudkým růstem cen energií dnes bude jednat vláda Petra Fialy (ODS). Měla by veřejnosti představit řešení, na kterém se v úterý dohodli předsedové koaličních stran.

Babiš chtěl od ledna přidat 1400 státním zaměstnancům. Stanjura byl proti. Co bude dál?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Kromě toho má vláda schválit i úpravu protiepidemických opatření, jednat bude například o povinném testování zaměstnanců bez třetí dávky očkování. Měla by také rozhodnout, jak se budou v příštím roce vyvíjet platy ve veřejné sféře. Koaliční špičky o tom debatovaly v úterý, ale výsledek nesdělily. Oznámit ho chtějí až po dnešní schůzi vlády. Ani jedno z těchto témat zatím není v oficiálním programu jednání kabinetu.

Vláda by měla projednat protiepidemická opatření připravená Ministerstvem zdravotnictví. Už před vánočními svátky ministr Vlastimil Válek (TOP 09) avizoval, že by před koncem roku měla být dostupná data z Velké Británie a Dánska ohledně dopadů nákazy omikronem do nemocnic. Podle nich chce předložit variantní možnosti opatření. Podle televize CNN Prima News by mělo jít například o povinné testování zaměstnanců, kteří nemají třetí dávku očkování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová a Zaorálek: Proč jdeme do voleb s hnutím Stačilo!

15:30 Maláčová a Zaorálek: Proč jdeme do voleb s hnutím Stačilo!

Vedení SOCDEM ve čtvrtek před novináři zdůvodnilo stranické rozhodnutí, proč bylo rozhodnuto o spole…