Babiš jen vykládá své sny, nic nedělá. Budeme se ptát tak dlouho, dokud neodpoví, hrozí Pirát Bartoš

26. 4. 2019 10:17

Pravicová opozice a Piráti svolali mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny. Chtěli od premiéra slyšet, jak hodlá Českou republiku posunout kupředu. Předseda vlády sice slibuje, že spustí celou řadu modernizačních projektů, ale podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše se zatím reálné výsledky jaksi nedostavily. A to je Babiš členem vlády už šest let. Piráti se proto hodlají Babiše tak dlouho ptát, kdy začne opravdu něco dělat, dokud neodpoví.

Babiš jen vykládá své sny, nic nedělá. Budeme se ptát tak dlouho, dokud neodpoví, hrozí Pirát Bartoš
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš
reklama

Nejvyšší kontrolní úřad nedávno konstatoval, že stát selhává v reakcích na moderní výzvy, které před ním stojí. Šéf úřadu Miloslav Kala po moravsku poznamenal, že se stát jaksi „zasukoval“, zauzloval, zasekl na jednom místě. Premiér Babiš sice zprávu nezávislého úřadu odmítl jako politickou, ale předseda Pirátů Ivan Bartoš dal úřadu jasně za pravdu. Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek se sice chlubí, kolik důležitých zákonů už se schválilo, ale podle Bartoše jde jen o drobnosti.

„Řada zákonů, které Poslaneckou sněmovnou prochází, jsou transpozice evropské legislativy. A střet zájmů, který již osm měsíců chceme řešit, vychází právě z evropské legislativy, kterou se má ČR řídit, protože již platí a není na místě ji ignorovat. O tom jsme také chtěli s premiérem mluvit. A týká se to pozice ČR v Evropské unii. A o tom se jako podle Babiše mluvit nemusí? On prostě konstantně Poslaneckou sněmovnou pohrdá. A pokud nemusí, tak do ní ani nechodí. Třeba pokud jde o interpelace, má žalostnou účast,“ rozčílil se Bartoš v rozhovoru pro Info.cz.

Zatímco řada světových politiků, s nimiž se Babiš rád nechává vidět, se snaží řešit problémy svých zemí, český premiér Andrej Babiš prý před problémy své země strká hlavu do písku.

„Vláda navíc skutečně nic velkého dosud neudělala. Tlačí leda tak svoje EET, které ale zdaleka nefunguje tak, jak původně předpokládali. Naopak protikorupční zákony tupí, nebo je rovnou zařezává. Způsob, jakým Andrej Babiš splachuje frázemi problémy státu, je zkrátka neakceptovatelný. Třeba propad státního rozpočtu není žádná banalita. A pokud to má tak, že opakuje ‚sorry jako‘ či ‚kampaň‘ a už si ani nikdo nevybaví, k čemu to chytře jeho PR tým přilepil, a které použil i u Čapího hnízda, tak bych mu i veřejnosti možná připomněl, že směšně znějící pojmenování kauzy ‚Čapák‘ stále označuje kauzu dotačního podvodu. A ta jde teď k soudu. Proto je třeba věci nebagatelizovat a do těchto závažných problémů tepat,“ pokračoval Bartoš.  

Babiš sice vypráví cosi o investičním plánu na rozvoj republiky, ale podle Bartoše jde jen o PR šéfa hnutí ANO. Žádný investiční plán ve skutečnosti neexistuje a Babiš jen vypráví své sny. Pro jejich naplnění však podle Bartoše nedělá nic.

„A já myslím, že si toho lidé v regionech dříve nebo později všimnou. On tam sice jezdí a slibuje, ale žádný plán nemá. Leda tak obrovské množství naprosto nerealizovatelných slibů. Ale to už jsme viděli v knížce ‚O čem sní‘, u které přiznal 200 zamlčených autorů. Nehledě na to, že se může chlubit ekonomickým růstem ČR, tak ten bych zrovna vládě nepřipisoval. A když se podíváme na detail, tak ten se ale nepromítá do bohatství domácností. A to lidé také vědí a cítí,“ řekl Bartoš.

Takřka milion českých občanů je v exekuci, kvůli slevám na jízdné a podobným dárkům není víc peněz na opravy silnic ani na modernizaci státní správy. Sociální demokracie to sice vidí, ale prý nemůže Babiše moc kritizovat, protože strana má finanční problémy a účast ve vládě je pro ní v podstatě nutností. Tak to alespoň vidí Bartoš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soudruzi Čalfa a Adamec. Proti nim Občanské fórum. Jedno ultimátum za druhým. Komunisti rudli, ale vzteky. Havel byl extrémně tvrdý. Zatímco Klaus, který seděl v koutě...

5:25 Soudruzi Čalfa a Adamec. Proti nim Občanské fórum. Jedno ultimátum za druhým. Komunisti rudli, ale vzteky. Havel byl extrémně tvrdý. Zatímco Klaus, který seděl v koutě...

VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a s…