Babiš likviduje republiku, jako v roce 1948! zaznělo od politika TOP 09. A chce žalobu

21.04.2020 22:20

Lékař, člen TOP 09 na Praze 6 Šimon Reich poukazuje na velká úskalí restriktivních opatření, která vláda zavedla v boji proti koronaviru. Jsme podle jeho slov svědky „bezprecedentní likvidace naší svobodné republiky“. Ve svém komentáři na serveru HlídacíPes.cz hovoří o zneužití moci podobném komunistickému puči.

Babiš likviduje republiku, jako v roce 1948! zaznělo od politika TOP 09. A chce žalobu
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Andrej Babiš ve vysílání ČT24.
reklama

Anketa

Byl Mirek Topolánek dobrý politik?

3%
97%
hlasovalo: 26879 lidí
Zavedení velmi přísných a plošných opatření bylo správné, je však třeba si prý uvědomit pravou podstatu těchto opatření. „Všechno to má jeden velký háček – jsme svědky zneužití moci, které nemá daleko k puči v roce 1948,“ upozorňuje Reich, který nyní sleduje cílenou destrukci živnostníků, malých a středních podniků. „Jsme svědky bezprecedentní likvidace naší svobodné republiky,“ dodává.

Proto kritizuje podobu scénáře rozvolňování opatření, kterou vláda představila. „Vláda zcela nesmyslně otevírá nejdříve velké podniky, a ty malé nechá dál se dusit pod hladinou. To všechno za naše peníze a zřejmě i za peníze našich dětí,“ poukázal zároveň na schodek státního rozpočtu 300 miliard, který navrhuje ministryně financí.

Jako východisko z této situace vidí apel veřejnosti na opozici, aby se propojila napravo od středu a aby podpořila hromadnou ústavní žalobu na vládu. „Požadujme vytvoření vyšetřovací komise. A požadujme otevření hranic s jasnými pravidly,“ dodává politik TOP 09.

„Pokud se nepostavíme za naší věc a za naše práva, zažijeme druhé pseudo-znárodnění a nástup nové pseudo-totality. Právě teď se rozhoduje, zda zůstaneme svobodnou republikou, nebo zda se staneme pouhou rusko-čínskou provincií,“ varuje Šimon Reich na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…