Babiš nás táhne někam na Ural, postěžoval si Karel Steigerwald. Kdysi prý v novinách cítil svobodu, teď jsou mrtvé

10.04.2015 19:29

Známý komentátor a dramatik Karel Steigerwald se zostra pustil do Andreje Babiše i do novin, které vlastní. Pro Mladou frontu DNES a Lidové noviny kdysi pracoval, ale opustil je právě kvůli Babišovi. Ačkoli kouzlo Andreje Babiše opadá, pořád si nestojí špatně, za což můžeme poděkovat jak pravici, tak levici. Ani trochu nešetřil ani komunisty a nakonec si posteskl nad tím, že se Evropa utápí v politické korektnosti.

Babiš nás táhne někam na Ural, postěžoval si Karel Steigerwald. Kdysi prý v novinách cítil svobodu, teď jsou mrtvé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek se hlásí o doplňující otázku
reklama

Novinář, komentátor a dramatik Karel Steigerwald zavítal do pátečního Interview ČT24. V sobotu oslaví sedmdesáté narozeniny, ale hned v úvodu poznamenal, že klíčové okamžiky člověk prožívá jinak, týkají se úspěchů či neúspěchů v práci či v osobním životě. „Sedmdesátka je jen číslo,“ konstatoval.

Novinařinu považuje za druh koníčka

Pracoval pro Mladou frontu DNES a deník opustil poté, co ho získal Babiš. Nikdo nedá několik miliard, aby ho následně kritizovali. To by Babiš musel být svatý. Posouvá nás to na východ, až někam za Ural, a není to dobré. Podstatné není, co ty noviny píšou, ale o čem nepíšou, co tam není, konstatoval Steigerwald, který dnes pracuje pro Reflex.

„Občas se v MfD dívám na komentáře, a to žádné komentáře nejsou, to je dneska mrtvá stránka,“ konstatoval host, který pro deník pracoval osmnáct let a psával i komentáře. Lidové noviny na tom jsou prý lépe. Když MfD vlastnili Němci, nezajímali se prý o samotný obsah, zajímal je toliko zisk. „Já jsem cítil svobodu,“ pokračoval.

Novinařinu považuje za druh koníčka, který od zítřka nutně dělat nemusí, pokud to nepůjde. Novináři by měli poznat, když jim někdo vnucuje téma na sepsání. Když byl ještě v Lidových novinách, prý mu  chodívaly materiály o gripenech a celé to vyvrcholilo tím, že byl pozván do Švédska na týdenní dovolenou. A to o stíhačkách nikdy nepsal. „Já si tak říkám, čemu museli čelit kolegové, kteří o tom tématu psali,“ podivoval se.

Babiše ale stvořila česká pravice, smutné

Radost měl v okamžiku, když ho před lety napadal expremiér Jiří Paroubek, ale jemu se nic nestalo. „Říkal jsem si, že na tom je už naše země dobře, když premiér napadne novináře a ten se ho nemusí bát,“ konstatoval Steigerwald. Není to ale tak úplně růžové. Dnes se politici vzájemně obviňují z krádeží – příkladem budiž aktuální střet Andreje Babiše (ANO) a Miroslava Kalouska (TOP 09) – a lidi nad tím jen mávnou rukou. „To je tragédie,“ posteskl si Steigerwald.

Pokud jde o Babiše, jeho hvězda začíná pohasínat. Lidé vidí, že všechno Babiš zkrátka nezařídí. Babiše ale stvořila česká pravice – nešťastné vlády Mirka Topolánka a Petra Nečase – s Věcmi veřejnými a ministrem Kocourkem, který novinářům řekl, že se pokoušel obrat manželku. „A znovu se nad tím nikdo nepozastavil,“ přisadil si host. Svůj podíl na poklesu české politiky má ale i ČSSD, vždyť její kdysi mocný hejtman David Rath dnes stojí před soudem. „A my se tváříme, že spadl z nebe, ale nespadl.

Opřel se i do komunistů, s nimiž jsme se prý dodnes nevyrovnali. Dnešní KSČM do sebe prý nasává extremisty, kteří žijí i v okolních státech. A její politici sedí v Parlamentu, mají krásné platy, ale za nic nenesou zodpovědnost, jen dostávají prostor v televizi.

Lépe už bylo, ale Evropa se obelhává korektností

Čeští politici jsou prý stále stejní, ne-li stále horší, takže ho česká politika začíná nudit, pročež si všímá i světové scény. Má za to, že se dnešní Evropané utápějí v korektnosti, zametají problémy pod koberec. Prostě a krátce, lépe už bylo a je třeba to jasně říci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…