Babiš navazuje na časy, které stály úplně za hovno, ulevil si Zahradil z ODS

15. 4. 2015 9:26

Europoslanec za ODS Jan Zahradil našel příčinu popularity Andreje Babiše a hnutí ANO mezi českými občany. Má to prý co dělat s mohutnou retrovlnou osmdesátých let, kterou si generace v nejproduktivnějším věku připomíná mládí. „Co na tom, že ty osmdesátky stály úplně za hovno,“ glosuje Zahradil na svém facebookovém profilu.

Babiš navazuje na časy, které stály úplně za hovno, ulevil si Zahradil z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

Zahradil tvrdí, že hnutí ANO a Andrej Babiš mají úspěch, neboť u mnoha českých občanů vyvolávají vzpomínky na mládí prožité v osmdesátých letech. A vůbec prý nezáleží na tom, že osmdesátky „stály úplně za hovno“.    

Slogany „Ano bude líp“ nebo „Prostě to uděláme“ dle Zahradila silně připomínají refrény spartakiádních hitů Michala Davida. Vzpomínky na mládí prožité v komunistickém režimu prý vyvolává i mluva Andreje Babiše, ze které jsou údajně slyšet ozvěny proslulé dikce Gustáva Husáka a neméně proslulé argumentační výbavy Milouše Jakeše. Celý retro obraz hnutí ANO dle Zahradila završuje člen předsednictva hnutí ANO Martin Komárek, který prý představuje typického „reformního“ svazáka té doby.

Babiš by dle pravicového politika měl nyní po vzoru developera Luďka Sekyry zaplatit jednu Havlovu lavičku. „Promluví tam Halík, zazpívá Gott a národní sjednocení je završeno,“ uvádí Zahradil.

Co přesně napsal Zahradil na Facebook:

Ten Babiš, to je vlastně organická součást té mohutné retrovlny osmdesátek. Slogany "Ano, bude líp" nebo "Prostě to uděláme" jsou jak refrény spartakiádních hitů Michala Davida. Když Babiš mluví, jsou slyšet ozvěny proslulé dikce Gustava Husáka a neméně proslulé argumentační výbavy Milouše Jakeše. A doplňuje to Martin Komárek coby typický "reformní" svazák té doby. Pak to nemá mít úspěch.

Generace v nejproduktivnějším věku si takto připomíná mládí. Co na tom, že ty osmdesátky stály úplně za hovno.

Babiš by měl teď po vzoru Sekyry zaplatit jednu Havlovu lavičku. Promluví tam Halík, zazpívá Gott a národní sjednocení je završeno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

9:00 Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl pr…