Babiš právě oznámil: Asi přikročíme k maximálnímu opatření. Karanténa nad celou zemí. Třeba máte virus vy a nevíte to

15.03.2020 11:25

„Pravděpodobně přikročíme k maximálnímu opatření,“ oznámil premiér v nedělní Partii FTV Prima. Oznámil, že je ve hře vyhlášení karantény nad celou zemí. To by znamenalo, že by občané měli cestovat jen do práce a z práce.

Babiš právě oznámil: Asi přikročíme k maximálnímu opatření. Karanténa nad celou zemí. Třeba máte virus vy a nevíte to
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Počet osob nakažených koronavirem roste.

„To číslo se samozřejmě mění. Teď jsme na čísle 231, ale máme předpoklad, že večer to bude 300. Evropa se stala epicentrem epidemie. V té Itálii jsme to nezvládli, ani další země to nezvládly. My jsme zavedli kontroly na hranicích, zamezili jsme vstupu cizincům do země a vycestovat ze země. A my dneska pravděpodobně přikročíme k tomu maximálnímu opatření. To je karanténa nad Českou republikou. Pokud by k tomu došlo, tak lidi budou chodit do práce a z práce domů,“ uvedl Babiš.

„My jsme zkrátka ve válce s virem. Já nechci strašit, ale ten virus může napadat i mladé lidi. Je důležité, aby hlavně staří lidé zůstávali doma. Může se stát, že vy můžete mít ten vir, vy o tom nevíte a on se potom ve vás probudí,“ pokračoval varovně premiér.

Podle premiéra celý svět shání roušky a respirátory. Vláda se v této souvislosti obrátila i na nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který v Číně podniká, zda by se v této zemi dal sehnat nějaký zdravotnický materiál. Tisíce respirátorů prý společnost Home Credit Petra Kellenera už darovala

„Ale já bych chtěl hlavně uklidnit lidi. Pokud lidi nakupují jako den před Štedrým dnem nebo den před Velikonocemi, tak to je hodně,“ kroutil hlavou předseda vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…