Babiš ratifikoval Istanbulskou úmluvu, nadává Zdechovský. Vidí za tím tlak konkrétní ženy na Úřadu vlády

19.05.2018 12:31

Mezi státy bývá uzavřeno velké množství úmluv. Bývá jich tolik, že některé jsou nadbytečné. Podle Úřadu vlády ČR je takto nadbytečnou úmluvou i tzv. Istanbulská úmluva. Premiér Andrej Babiš se tuto úmluvu i tak rozhodl ratifikovat. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) nechápe, proč. Zvlášť, když Istanbulská úmluva obsahuje násilí na ženách.

Babiš ratifikoval Istanbulskou úmluvu, nadává Zdechovský. Vidí za tím tlak konkrétní ženy na Úřadu vlády
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský
reklama

„V souvislosti s blížícím se datem projednání ratifikace Úmluvy Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí, spíše známé jako Istanbulská úmluva, stále častěji slýchám, že když už nám to ‚EU nadiktovala‘, musíme ji přijmout, ačkoliv k ní existují oprávněné výhrady a například pro Českou republiku Úřad vlády potvrdil 100% právní nadbytečnost, protože všechny vyžadované zákony už máme. EU ale nic nenadiktovala,“ napsal na úvod europoslanec Zdechovský na blogu i Dnes.cz.

Úmluvu prý vláda podepsala i přes odpor lidovců. Přitom jsme jí prý mohli bez problémů odmítnout. Zdechovský nechápe, proč tak Babiš neučinil. Vidí za tím tlak spolku Česká ženská lobby. „Není ale divu, když při všech svých čistkách nepohodlných lidí nechává v Radě vlády pro rovnost na pozici místopředsedkyně Janu Smiggles Kavkovou, která je předsedkyní České ženské lobby. Podobné postavení a funkce je snem každého lobbisty,“ vypálil Zdechovský. A aby lidem osvěžil paměť, přidal k článku i tweet, ve kterém se o České ženské lobby vyjádřil pozitivně.

Úmluva označuje za trestné znásilnění žen, sexuální obtěžování žen a tak dále. Jenže toto chování je trestné už podle stávajících českých zákonů, takže nebyl sebemenší důvod úmluvu přijímat. S násilím na ženách se potýkají především muslimské země a Zdechovský nevidí sebemenší důvod, proč ji přijímat i v Česku. Snad jen proto, že když už přijmeme jednu takovou úmluvu, bude snazší později přijmout i další. A Česká ženská lobby bude moct podle Zdechovského zřejmě slavit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…