Babiš spouští slosování účtenek o ceny, opozice vybízí k bojkotu: Nepřispívejte ministrovi na jeho zvrácenou zábavu

01.10.2017 7:01

Dnešním dnem startuje loterie k elektronické evidenci tržeb. Podle ministerstva financí má účtenkovka motivovat lidi k tomu, aby si brali v obchodech a restauracích účtenky a tím jejich majitele donutili přiznávat všechny tržby. Opozice to však kritizuje a považuje to za udávání. Píše o tom server Echo24.cz.

Babiš spouští slosování účtenek o ceny, opozice vybízí k bojkotu: Nepřispívejte ministrovi na jeho zvrácenou zábavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu

V souvislosti s účtenkovkou hovoří také například poslanec TOP 09 Martin Plíšek o tom, že jde o předvolební populismus hnutí ANO a celé vlády. "Kupování voličů za státní peníze je velmi neodpovědné," řekl Plíšek s tím, že jeho strana chce po volbách EET zrušit. 

Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija pak vyzvala občany, aby se této udavačské loterie neúčastnili. "Doufám, že nadcházející volby zkrátí životnost této loterie na nezbytné minimum a bude společně s EET v co nejkratším čase zrušena,“ dodala Udženija.

Původní text ZDE.

Elektronická evidence tržeb se v současné době týká všech podnikatelů v pohostinství a prodejců. Příští rok se má dotknout nejprve lékařů a svobodných povoláních, následně i všech ostatních.

V účtenkové loterii budou moci lidé vyhrát až milion korun či automobil. Následují výhry od 100 korun po 300 tisíc. Výhry mají lidi motivovat k tomu, aby si účtenky brali. Udženija však protestuje i proti výši výher a nákladovost hry. Provoz účtenkovky podle ní vyjde na více než 110 milionů korun. 

"My všichni tak přispějeme na zvrácenou zábavu ministerstva financí, které si evidentně přeje návrat do socialistických dob. Ministerstvo financí by místo toho mělo věnovat úsilí podstatnějším věcem, jako je snížení byrokracie, zjednodušení komunikace se státem nebo snížení odvodů státu," uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…