Babiš tvrdě prosazuje Jourovou proti Mertlíkovi. Už má za ni nástupce na ministerstvo

15.07.2014 20:33 | Zprávy

O jménu českého kandidáta na post eurokomisaře by mělo být jasno v úterý večer po jednání špiček vládní koalice. Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš však poodkryl karty ještě před jednáním se svými partnery. Prohlásil, že kandidáta ČSSD Pavla Mertlíka neakceptuje a že bude tvrdě prosazovat „svoji“ Věru Jourovou.

Babiš tvrdě prosazuje Jourovou proti Mertlíkovi. Už má za ni nástupce na ministerstvo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„Je dobrý profesor, ale na tu funkci se nehodí. Trumfy by měly být u nás. Vyhráli jsme volby, paní Jourová je žena, nebude nám dělat ostudu,“ prohlásil Babiš před jednáním špiček vládní koalice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: luš

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Kauzy

Jak to myslíte, že policie a soudy některé kauzy vyšetřovat nemohly? Proč? To je přeci v rozporu s nezávislostí těchto orgánů. A jaké tedy máte řešení? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za 15 tisíc smíte říct pravdu o ODS. Kateřina Dostálová ji říká zdarma

13:13 Za 15 tisíc smíte říct pravdu o ODS. Kateřina Dostálová ji říká zdarma

„ODS se nedá opravit,“ říká někdejší dlouholetá poslankyně občanských demokratů Kateřina Dostálová s…