Babiš udeřil: Katastrofální stav. Jde o Prahu. Shodl se s Maláčovou

07.11.2019 14:17 | Zprávy
autor: mp

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch společně zahájili konferenci nazvanou Zdravotnictví 2020. Před novináři popsal, jak údajně bylo zdravotnictví v minulosti zanedbáno, a co všechno dělá pro to, aby to změnil. Prozradil také, na čem se shodne s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Svorně odmítají jeden z požadavků lékařů.

Babiš udeřil: Katastrofální stav. Jde o Prahu. Shodl se s Maláčovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Hned v úvodu tiskové konference Babiš oznámil, že jeho vláda věnovala ze všech resortů největší pozornost zdravotnictví a školství. „Tyto dva resorty dostanou příští rok absolutně rekordní částku peněz. U zdravotnictví je to 350 miliard, což znamená o 19 miliard víc než letos,“ oznámil předseda vlády.

Zdravotnictví je prý pro Babiše priorita, a proto také navštěvuje s ministrem Vojtěchem jednotlivé nemocnice a je přesvědčen, že vlastnickou strukturu nemocnic je třeba změnit. Dnes nemocnice vlastní stát, kraje i města.

V Praze jsou podle premiéra některé nemocnice v katastrofálním stavu. „Bulovka, nejlepší nemocnice Evropy roku 1931, katastrofální stav, Nemocnice Královské Vinohrady, katastrofální stav,“ dal příklady Babiš s dovětkem, že Nemocnici na Františku nechal budovat ještě císař František Josef  I., ale i tam podle Babiše pracují skvělí doktoři, kteří si zaslouží pozornost vlády. „My máme jedny z nejlepších doktorů na světě,“ konstatoval Babiš. Znovu v této souvislosti zmínil národní investiční plán, který údajně počítá v kapitole zdravotnictví se 73 miliardami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…