Babiš v Kyjevě. Promluvil o tamních pracovnících v Česku

19. 11. 2019 20:32

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý v Kyjevě jednal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. „Ukrajinská vládní garnitura očekává, že Ukrajinci, kteří dnes pracují v České republice, se jednou vrátí do své vlasti,“ oznámil český předseda vlády po schůzce. Právě Ukrajinci jsou nyní nejpočetnější menšinou v České republice, píše server iDNES.cz.

Babiš v Kyjevě. Promluvil o tamních pracovnících v Česku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Navyšování kvót pro přijímání ukrajinských pracovníků v Česku ze strany české vlády proto nebylo předmětem jednání. Proto podle Babiše není ani řeč o tom, že by česká vláda navyšovala. „Bylo to spíš naopak. Spíše se mluvilo o tom, že ti lidé u nás pracují a že politická garnitura očekává, že jednou se vrátí domů,“ uvedl premiér Babiš.

Podle slov ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka bychom se dnes jen těžko obešli bez ukrajinské pracovní síly. „Zjednodušeně řečeno, jsou určité profese, například stavební, dělnické, ale i profese v oblasti služeb, kde bychom se dnes velmi těžko obešli bez ukrajinských pracovníků,“ sdělil ministr, jenž zamířil na Ukrajinu společně s Babišem.

„Bylo by dobře, aby se Evropa snažila pomoci Ukrajině. Potřebujeme najít politické řešení toho konfliktu. Podpořil jsem Ukrajinu z hlediska integrity a celistvosti jejího území, odsoudil jsem okupaci Krymu,“ uvedl Babiš ke konfliktu na Donbasu.

Ukrajinský prezident předpokládá, že přicestuje do Česka v květnu příštího roku. Babišova cesta má hlavně ekonomické cíle. Jednal také s ukrajinským premiérem Oleksijem Hončarukem a zúčastnil se i zahájení česko-ukrajinského podnikatelského fóra. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…