Babiš vrátil úder: „Chápu, že v očích mých nepřátel jsem se vůbec neměl narodit“

16.10.2021 17:10

Premiér Andrej Babiš (ANO) se na počátku září vypravil s rodinou na prodloužený víkend do Benátek, načež se nyní fotografií chopili novináři a začali se tázat, jak si dovolenou užil. Odpovědi se jim nedostalo, ministerský předseda jim však vzkázal mnohem víc. Vzpomenul i na dosud ne zcela jasně zdůvodněnou dovolenou své manželky s dcerou v Dubaji, která proběhla v době, kdy on i Ministerstvo zahraničních věcí radili Čechům, aby do zahraničí nejezdili. „Absurdní vymyšlený skandál,“ uhodil nyní premiér.

Babiš vrátil úder: „Chápu, že v očích mých nepřátel jsem se vůbec neměl narodit“
Foto: Repro Twitter @Posledniskaut
Popisek: Babiš si s manželkou užívá u moře

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40877 lidí
Na fotografiích, kterými se Babišova manželka pochlubila, je vidět, že si italskou dovolenou premiér Andrej Babiš (ANO) společně s manželkou Monikou, dcerou Vivien a synem Frederikem opravdu užívá. Kromě pózování v benátských ulicích si Babiš nenechal ujít ani projížďku v gondole.

Přestože premiér dříve prohlašoval, že letošní dovolenou v zahraničí vynechá, jelikož by mu to „zase vyčítali“ a „bude mít celé léto práci“, ochlazení v Česku na konci léta ho možná přimělo změnit názor.

Fotky se dostaly i k novinářům serveru Blesk.cz a rozhodli se končícího ministerského předsedy dotázat, jak si dovolenou užil. Babiš na dotaz reagoval dosti vztahovačně.

„Snímky jsou z prodlouženého víkendu začátkem července tohoto roku. Kampaň začala 2. 9. Své paní jsem říkal, ať je po zkušenosti z Dubaje, kam letěla legálně a podle pravidel kvůli ohrožení naší rodiny s dcerou na týden, nezveřejňuje. Antibabišovci z toho tehdy udělali absurdní vymyšlený skandál. Minulý rok jsem byl kritizován za týden předplaceného pobytu na Krétě, kde jsem byl každé ráno ve spojení s Anticovid týmem,“ reagoval na dotaz Babiš a odpověď sdílel i na svých sociálních sítích.

Babiš tak vzpomenul na několik událostí, které vyvolali v Česku rozruch – ne snad proto, že by Čechům vadilo, že si premiér a jeho rodina užívá dovolenou dle vlastních preferencí, ale protože to byl právě Babiš, kdo několikrát Čechy vyzýval, ať nikam vzhledem ke covidové situaci do zahraničí necestují.

Ministerský předseda za „absurdní vymyšlený skandál“ nyní označuje i dovolenou jeho ženy s dcerou v Dubaji na přelomu ledna a února – tedy v době, kdy se v Česku začalo uvažovat o uzavírání prvních okresů a kdy byly na západě Čech nemocnice na pokraji kolapsu.

Snímky premiérovy manželky a dcery z Dubaje se objevily na sociálních sítích navíc v době, kdy české ministerstvo zahraničí před cestami za rekreací občany zcela odrazovalo.

Jakmile celá věc vyšla najevo, Babiš přišel s odůvodněním, že svou manželku s dcerou poslal do Dubaje kvůli hrozbě útoků. Odmítl však vysvětlit, jakou ochranu jeho žena s dcerou v emirátech měly a proč nevěřil české policii. Jelikož byl pachatel, hrozící premiérovi útokem, později dopaden právě v cizině, je otázkou, nakolik se jednalo o ochranné opatření, jelikož pro českou policii je mnohonásobně složitější poskytovat ochranu v cizí zemi a okolí premiéra by tak ze strany české policie bylo mnohem lépe chráněno na našem území.

Někteří tak míní, že český premiér hrozby využil ke zdůvodnění dovolené své rodiny, kterou by jinak bylo velice složité zdůvodnit, vzhledem k tomu, že krátce poté museli Češi dokazovat při uzavírce okresů policii i důkazy, potvrzují i důvod pro vycestování ze země.

Babiš nyní jakékoli výtky odmítá a vzkazuje: „Takže pokud to někomu vadí, tak se omlouvám, že jsme si dovolili jet na 4 dny do Benátek. Chápu, že v očích mých nepřátel jsem se vůbec neměl narodit.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …