Babiš vtipkoval před indickými studenty: Váš premiér řídí 77 ministrů. Já jich mám 14 a mám plné ruce práce

19. 1. 2019 11:13

U příležitosti založení centra pro evropská studia na univerzitě Symbiosis International v indickém městě Púna promluvil český premiér Andrej Babiš při své návštěvě Indie před místními studenty. Naplněný sál seznámil se svou osobní i politickou kariérou a stručně jim představil Českou republiku. Studenty nejvíc pobavil srovnáními velikosti Česka a Indie.

Babiš vtipkoval před indickými studenty: Váš premiér řídí 77 ministrů. Já jich mám 14 a mám plné ruce práce
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova
reklama

Babiš studentům řekl, že Česko je ve srovnání s Indií velice malou zemí, která ale disponuje řadou talentovaných lidí. Žertoval poté, že nechápe, jak může indický premiér Naréndra Módí spravovat stát s téměř miliardou a třemi sty miliony občanů a řídit kabinet se 77 ministry. Dodal, že sám má plné ruce práce i s ministry ve své patnáctičlenné vládě.

Český premiér se dočkal vlídného přijetí, studenti mu mimo jiné předali vlajky všech států, odkud pocházejí. Babiš jim poté stručně představil historii Česka s důrazem na posledních sto let, ale i svůj životní příběh. Dostalo se i na knihu O čem sním, když náhodou spím, ve které před posledními sněmovními volbami sepsal svou vizi budoucnosti Česka.

Babiš zmínil své dětství i práci v Maroku, ale i to, jak se rozhodl vstoupit do politiky. „Víte, jak je to v politice, lidé nejsou nikdy spokojení. Ale budoucnost naší země je pozitivní,“ konstatoval v závěru vystoupení Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…