Babiš začal padat, skončí jako Paroubek. Analytička Zlámalová objevila několik paralel

03.04.2016 8:08

Podle analytičky Lenky Zlámalové se začal lámat chleba. Až dosud Andrej Babiš (ANO) dokázal plout na vlnách popularity a přesvědčovat národ, že je čistým politikem, který vymete „polistopadový bordel“. Zapomněl už dodat, že byl po celou dobu součástí tohoto systému. Dáma v textu pro server Echo24.cz poznamenává, že nastává bod zlomu, který předznamenává Babišův pád. Pád podobný tomu, jaký zažil Jiří Paroubek.

Babiš začal padat, skončí jako Paroubek. Analytička Zlámalová objevila několik paralel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Důležitým bodem zlomu je, že se od Babiše pomalu, ale přece začínají odklánět jeho podporovatelé. Především protikorupční fond hipsterského miliardáře Karla Janečka a další protikorupční bijci typu Transparency International. Ti byli hlavními autory babišovského příběhu o tom, jak přichází On, čistý, celý v bílém. Bohatý úspěšný miliardář, který nepotřebuje krást a přišel se obětovat, aby tady udělal pořádek. Byli pro vytvoření toho obrazu stejně důležití jako američtí poradci z PSB a reklamní expert Petr Topinka, kteří to dokázali prodat veřejnosti, jež do té doby Babiše přes jeho divokou kumulaci majetku vůbec neznala,“ píše Zlámalová.

Faktem je, že majiteli Agrofertu a ministrovi financí dosud v politice procházely věci, které by jinak zlomily vaz několika vrcholným politikům najednou včetně jeho koaličních partnerů premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a šéfa křesťanských demokratů Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). Zdá se však, že se karta obrací a dokonce i na ministra financí začínají ze skříní vypadávat jeho kostlivci.

Komentář naleznete zde.

Předpokládaný pád bude trvat dlouho. Andrej Babiš to přece jen dotáhl v politice opravdu vysoko, a tak zabere nějaký čas, než dopadne až na dno. Stane se tak, až se skutečný příběh miliardáře Babiše dostane do povědomí veřejnosti. Zatím se může zdát, že je Babišova pozice pevná a neotřesitelná, jenže to si mohl kdysi myslet i Jiří Paroubek, když v roli předsedy ČSSD dokázal vyhrát volby. A kde je dnes?

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

„V roce 2009 přišel památný útok vejci na pražském Andělu, při němž se ukázalo, jak velký odpor nabubřelý Paroubek v části společnosti vyvolává. To byl ten bod zlomu. Od té doby šel dolů. Pád byl pomalý,“ připomíná autorka. Ale vedl k tomu, že Paroubek nedokázal sestavit vládu a nkonec z politiky zcela zmizel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlá krev v TOP 09? Kalousek začal vysílat. Hned po volbách, z „provozovny“

6:54 Zlá krev v TOP 09? Kalousek začal vysílat. Hned po volbách, z „provozovny“

Volby do Evropského parlamentu jsou za námi a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je spokojen. Je spokojen…