Babišova garda u jednoho pultíku: Chtějí nás zašlapat do země. Ale my jsme slušní lidé

05.05.2017 15:17

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek prozradil, že hnutí preferuje, aby současná vláda dokončila v původním složení svůj mandát. To se ale podle všeho nestane, protože Sobotka už nechal na Hrad doručit žádost o Babišovo sesazení. Podle Faltýnka tím byla porušena koaliční smlouva. Ministr pro životní prostředí Richard Brabec si postěžoval, že se je ČSSD pokouší zadupat do země.

Babišova garda u jednoho pultíku: Chtějí nás zašlapat do země. Ale my jsme slušní lidé
Foto: Archiv PL
Popisek: Jaroslav Faltýnek (ANO) a Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

„Pan premiér tady tímto jednáním, kdy už počtvrté změnil svůj názor, neskutečně poškozuje jméno České republiky. My to vidíme jako gesto zoufalého premiéra, který vlastně včera pochopil, že by podáním demise přestal být premiérem,“ rýpl si do Sobotky Faltýnek

Babiš je podle jeho názoru nejúspěšnějším ministrem financí v dějinách České republiky, takže není důvod ho odvolávat. Vláda je podle šéfa poslaneckého klubu ANO úspěšná, ale ČSSD tento úspěch podle všeho nedokázala unést. K dovršení všeho zlého Bohuslav Sobotka ještě porušil koaliční smlouvu, protože odvolal ministra financí šéfa hnutí ANO Babiše, aniž by to dopředu konzultoval se šéfem hnutí ANO, tím samým Andrejem Babišem, jak si to žádá koaliční smlouva.

Sobotka sice podle Faltýnka porušil koaliční smlouvu, ale hnutí ANO je na to zvyklé.

Ministr pro životní prostředí připomněl, že policie řeší rozdělování dotací na ministerstvu školství v oblasti sportu, ale o tom se nemluví. „Tím hlavním cílem, jak už tady řekl kolega Faltýnek, je zničit Babiše a zadupat ho do země,“ prohlásil Brabec.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová za hnutí ANO prohlásila, že aktuální politická kauza má již své bolestivé dopady, protože eurokomisařka pro regionální rozvoj odmítla přijet do Česka. Právě kvůli vládní krizi. Tím bylo ze stolu smeteno dlouhé vyjednávání.

Skrze následné dotazy novinářů došlo i na kauzu dohod Andreje Babiše s jedním s dnes již bývalých spolupracovníků MF Dnes. Faltýnek se prý nechystá poslouchat nahrávku, která koluje po internetu. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) doplnil, že v hnutí ANO jsou slušní lidé, kteří neposlouchají cizí rozhovory.

Nakonec došlo i na předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska a na setrvání hnutí ANO ve vládě i bez Andreje Babiše.

„My jsme dneska slyšeli pana Kalouska, který má velkou radost, že konečně může podpořit svého dlouholetého kamaráda, pana Sobotku. A teď řeknu svůj osobní názor, pokud by došlo k odvolání pana Babiše, tak my jsme domluveni, že bychom ve vládě pokračovali,“ uzavřel tiskovou konferenci Faltýnek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

8:17 Tohle vyjde! Šlachta a Přísaha: Protřelý hlas promluvil. A bublá Nečas

Někdejší šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) oznámil, že…