Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

21.10.2020 21:02

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v České televizi prosil občany, aby dodržovali opatření, která dnes vláda vyhlásila. „Blížíme se k 15 tisícům,“ zdůraznil očekávaný přírůstek nově prokázaných případů nakažených za středu. Znovu upozornil na riziko kolapsu českého zdravotního systému. Televizi Nova dnes rovněž sdělil, že v důsledku zhoršující se situace se zřejmě neuskuteční udělování státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října, na kterém prezident trval.

Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

68%
32%
hlasovalo: 23898 lidí
Předseda vlády zopakoval svá slova z dnešní konference, kde připustil, že se vláda po odeznění první vlny epidemie dopustila chyb. „Ano, udělali jsme vícero chyb, podlehli jsme tlaku rozvolňování nebo že jsme přestali nosit v létě roušky,“ uvedl s tím, že převládl pocit, že virus odešel.

Kladl důrazný apel na lidi, aby se začali chovat zodpovědně. „Je důležité, aby se lidé začali chovat úplně stejně, jako se chovali za první vlny, protože se tak neděje. Prosím lidi, aby přistupovali k situaci, že je skutečně vážná,“ apeloval na občany.

Zdůraznil, že za středu se očekává přírůstek kolem 15 tisíc nově potvrzených nakažených. „I dnešní nárůst k 18. hodině je o dva tisíce potvrzených navíc. Blížíme se k 15 tisícům,“ uvedl premiér. Podle středečních průběžných čísel k 18. hodině přibylo 8 840 nakažených.

„Rekordně testujeme. Skutečně jsme pracovali celé léto. My jsme to nezanedbali, ale virus, který byl avizován, nás překvapil. O chybách se budeme bavit celý příští rok. Teď se musíme společně semknout. Zní to vážně, ale skutečně jde o riziko kolapsu českého zdravotního systému,“ připomněl ministerský předseda, co hrozí, pokud se křivku nákazy koronavirem nepodaří zploštit.

Pro TV Nova pak Babiš vyjádřil přesvědčení, že se kvůli pandemické situaci neuskuteční předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Rozhodnutí je podle něj na prezidentovi. „Jsem ale přesvědčen, že ceremoniál nebude, že si to rozmyslí a oslava bude v lepších časech,“ doufá. O situaci s prezidentem jednal i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), výsledky z jednání zatím nezveřejnil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…