Babišovi ministři budou mít velikonoční volno. V pondělí vláda zřejmě nezasedne

20.04.2019 9:13

Kvůli velikonočním svátkům nezasedne v pondělí vláda, nejbližší jednání kabinetu by se tak mělo uskutečnit 29. dubna, napsala ČTK.

Babišovi ministři budou mít velikonoční volno. V pondělí vláda zřejmě nezasedne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády. Na programu byly mimo jiné i závěry kontrolních akcí NKÚ

Ve Strakově akademii při té příležitosti zřejmě dostanou poslední možnost se rozloučit ministr dopravy Dan Ťok, ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (všichni za ANO), jejichž nástupce se chystá prezident Miloš Zeman jmenovat o den později na Pražském hradě.

Vzhledem k Velikonočnímu pondělí se příští týden nemůže jednání kabinetu uskutečnit v obvyklém pondělním odpoledním termínu, předseda vlády Andrej Babiš (ANO) proto svolal zasedání až na následující pondělí. Úřady dostaly možnost předkládat materiály pro jednání do tohoto úterý odpoledne. Nelze vyloučit, že se vláda přece jen sejde, pokud by se objevily relevantní důvody.

Babiš navrhl odvolání Ťoka a Novákové prezidentovi před týdnem a tento týden ve čtvrtek pak oznámil demisi Kněžínek. Jejich nástupci mají být jmenováni den po posledním dubnovém jednání vlády. Ministerstvo průmyslu a obchodu povede dosavadní místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček, ministerstvo dopravy náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík a ministerstvo spravedlnosti poradkyně prezidenta pro justici Marie Benešová. Zeman se se všemi adepty na ministerské posty tento týden sešel a hovořil s nimi o jejich prioritách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…