Babišovy halucinace. Zkušený komentátor Pečinka viděl už ledacos, ale tohle tu ještě nebylo

23.06.2017 13:57

Komentátor Bohumil Pečinka zhodnotil Babišovy vize Česka mezi lety 2018 až 2035. Babišovská ideologie prý stojí na dvou pilířích. Andrej Babiš (ANO) má za to, že od roku 1990 do roku 2013 šlo v této zemi všechno špatně a tak musel přijít on a zachránit nás. A jak nás zachrání? S vládou silné ruky, Babišovy ruky. To je prý druhý pilíř.

Babišovy halucinace. Zkušený komentátor Pečinka viděl už ledacos, ale tohle tu ještě nebylo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

V roce 1989 jsme u nás vykročili na cestu demokracie, ale podle Babiše skončila dosavadní česká demokracie špatně.

„V duchu babišovské ideologie skončilo všechno v bahně korupce, a proto musel povstat on, Andrej Babiš, proti němuž se jako proti nomenklaturnímu kádrovi kdysi také sametová revoluce dělala. A byl to on, sám Babiš, který byl nadán posláním udělat další revoluci proti té prohnilé revoluci minulé. Budovatelský étos si vypůjčil od Jana Antonína Bati a jeho knihy z roku 1937 Budujme stát pro 40 miliónů lidí,“ píše o vizích Andreje Babiše komentátor Bohumil Pečinka pro server E15.cz.

Celý komentář naleznete zde

Ve své knize plné vizí slibuje chytré dálnice, chytré železnice a hodně škol pro hodně dětí. Hodně dálnic a hodně železnic a hodně škol bude ovšem stát hodně peněz. Kde je vzít? Možný příští premiér má za to, že můžeme získat dost peněz, když zrušíme Senát, podstatně osekáme Poslaneckou sněmovnu a stejně vezmeme i kraje. Přesně k tomu se prý ve své vizi chystá. O zrušení Senátu a zeštíhlení Poslanecké sněmovny mluvil v minulosti opakovaně.

Kdyby nebylo těchto politických návrhů, s vizí Česka v roce 2035 by se dalo souhlasit. Kdo by nechtěl lepší svět, zelenější trávu a dálnice, po kterých se dá opravdu jezdit jako po dálnicích. Cesta, kterou chce dojít k ideální společnosti, je však sporná.

„Summa sumárum: Andrej Babiš včera veřejnosti nabídl literárně pěkně vyvedenou halucinaci. Až v září popíše způsob, jak svou vizi zhmotnit, můžeme jej posuzovat jako politika. Zatím se profiluje jen jako zdatný eskamotér,“ píše Pečinka s tím, že to nejdůležitější uvidíme až ve volební kampani po prázdninách.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

22:20 FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

Ruský prezident Vladimir Putin má dnes kulaté narozeniny. Je mu 70 let. Mimo blahopřání od svých pod…