Babišovy noviny přemítají nad tím, kdo vlastně pozval do Prahy šéfa ruských železnic

27.01.2015 12:14

Mezinárodní konference Let My People Live! měla nečekaného hosta, šéfa ruských železnic Vladimira Jakunina. Dnešní Lidové noviny pátraly po tom, kdo jej vlastně na konferenci pozval. Poukázaly přitom na fakt, že Jakunin je na sankčním seznamu USA kvůli ruské invazi na Krym, i na to, že Jakunina pojí s ruským prezidentem Putinem "kladný vztah".

Babišovy noviny přemítají nad tím, kdo vlastně pozval do Prahy šéfa ruských železnic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí v Praze se sešli odpůrci sankcí proti Rusku a zastánci Vladimira Putina

"Na konferenci se zjevil jako duch, promluvil na jednom z panelů,“ píše list s tím, že v seznamu hostů konference, který dostala média, Jakunin uveden není. Existuje však druhá verze seznamu, kterou pořadatelé rozdávali hostům a na němž Jakuninovo jméno figurovalo.

O Jakuninově příjezdu prý až do víkendu nic nevěděli ani čeští diplomaté. "Že přijede, jsme se dozvěděli až v neděli odpoledne. Ale že vystoupí na panelu, jsme zjistili, prakticky, až když začínal mluvit,“ řekl deníku zdroj z diplomatických kruhů, který si nepřál být jmenován. Podle něj byla účast Jakunina iniciativou Evropského židovského kongresu. Podle zmíněného anonymního zdroje to byla pro české diplomaty nevítaná zpráva.

Za pozváním Jakunina nestál ani viceprezident Evropského židovského kongresu Tomáš Kraus, který to novinám popřel. Deník tak spekuluje, že Jakunina pozval přímo sám prezident Evropského židovského kongresu Moshe Kantor. Toho prý s Jakuninem pojí dlouhodobé přátelství. "V roce 2006 například Jakunin s rodinou navštívili Kantora na židovské svátky chanuka,“ podotkl list.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…