Babišův dar Trumpovi: Bouchačka s heslem „Pravda vítězí“

7. 3. 2019 16:28

Před cestou do Spojených států český premiér Andrej Babiš (ANO) odmítal prozradit, jaké dary veze 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, s nímž se uvidí dnes večer. Jeden dar byl však přece jen odhalen. Babiš veze Trumpovi vzácnou pistoli.

Babišův dar Trumpovi: Bouchačka s heslem „Pravda vítězí“
Foto: Facebook
Popisek: Andrej Babiš na cestě do USA
reklama

U příležitosti stých narozenin republiky vyrobila zbrojovka v Uherském Brodě slavnou pistoli CZ 75 Republika. Její doporučená maloobchodní cena činí necelých 200 tisíc korun. U příležitosti stého výročí našeho státu bylo vyrobeno 100 kusů této zbraně s nápisem „Pravda vítězí“.

„Jejím autorem je dvorní rytec České zbrojovky René Ondra. Každé jedno výrobní číslo znamená rok existence naší republiky. V tomto případě jde o označení CSR - 1946, což značí také rok narození obdarovaného, tedy Donalda Trumpa. Zbraň je uložená ve slavnostní kazetě vyrobené ze tří druhů dřeva. Uvnitř se nachází také fotografické vyobrazení prvního československého prezidenta T. G. Masaryka s prvorepublikovým státním znakem na ručním papíře,“ napsal server Deník.cz.

Server UB.cz k tomu dodává, že na zbrani najdeme také prvky ze čtyřiadvacetikarátového zlata. Ze zlata je zhotoven i malý znak Československa z let 1920–1938, který je taktéž součástí zbraně.

Prezident holdingu Česká zbrojovka Group Lubomír Kovařík si pokládá za čest, že právě tuto zbraň si premiér Andrej Babiš vybral jako dar pro 45. pána Bílého domu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…