Babišův profesor poučil čtenáře. A drobně šťouchl do nové hvězdy ODS

07.01.2014 11:57

Profesor Jiří Zlatuška, poslanec hnutí ANO, zodpověděl hned několik dotazů od čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětlil, proč se rozhodl vstoupit právě do hnutí podnikatele Andreje Babiše, nebo co by byla první věc, kterou by udělal, pokud by se stal ministrem školství. Zlatuška odpovídal s grácií, ale místy poněkud jízlivě.

Babišův profesor poučil čtenáře. A drobně šťouchl do nové hvězdy ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz s pseudonymem pav. mířil na motivy, které profesora Jiřího Zlatušku vedly k vstupu do hnutí ANO. "Proč jste vstoupil, vážený pane profesore, zrovna do Babišova projektu?" ptá se čtenář.

A Zlatuška odpovídá. "Vstoupil jsem do hnutí ANO, které si Andreje Babiše vybralo jako předsedu. Nevstupoval jsem do Babišova projektu," uvádí čtenáře na pravou míru. "Vstoupil jsem do politického uskupení, ve kterém jsem viděl a vidím šanci pohnout českou politikou směrem k lepšímu pro občany, nikoli pro zájmové skupiny za politikou," vysvětlil své rozhodnutí poslanec.

Otázku a celou odpověď Jiřího Zlatušky čtěte ZDE.

Otázka uživatele politologist214 směřovala ke školství. "Kdybyste se stal ministrem školství, pokračoval byste v reformách pana profesora Fialy, nebo byste dělal něco jinak?" ptá se čtenář.

Fialovy reformy? Nevím o žádných, říká Zlatuška

Zlatuška si ve své odpovědi stihnul i rýpnout do exministra školství za ODS Petra Fialy. "Ne, zcela jistě ne. Už proto, že nevím, o jaké 'reformy profesora Fialy' by se mělo jednat. První věc, co bych udělal jinak, by byl výběr úředníků na MŠMT podle odborných kvalit, nikoli známostí nebo čistě osobních vazeb. Kromě toho bych pokračoval programem, se kterým jsme šli do voleb," odpovídá politik.

Otázku a celou odpověď Jiřího Zlatušky čtěte ZDE

Čtenář s přezdívkou moby, který rovněž položil Zlatuškovi dotaz, se ale dočkal pouze poučení o správnosti českého jazyka, nikoli však odpovědi na otázku týkající se práce poslance. A také jeho narážka se vrátila jako bumerang zpět.

"Proč není někdo členem žádného výboru či komise a někdo, jako například vy, je členem dvou výborů a delegací? Není lepší dělat jednu věc pořádně? A budete se vy osobně snažit něco udělat s tristním stavem našeho školství? Nebo co je pro vás prioritou číslo jedna?" zní dotaz uživatele mobyho.

Otázku a celou odpověď Jiřího Zlatušky čtěte ZDE

"Všimněte si, že mi kladete několik otázek. Nebylo by lepší se zeptat pořádně na jednu? Kterou si vyberete?" vrací Zlatuška úder, aniž by čtenáři na jeho dotazy odpověděl.

Přidává naopak jednu jízlivou připomínku. "A jen drobnou poznámku k jazyku. Priorita je vždy číslo jedna. Priorita číslo dvě nebo třeba čtrnáct by byl nesmysl," rýpnul si poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…