Babišův střet zájmů, pád ministra-sprosťáka, Zlatuška ministrem. Expremiér tuší, co teď může přijít

29. 5. 2015 15:00

Expremiér Jiří Paroubek se vyjádřil ke čtvrtečnímu odvolání ministra školství Marcela Chládka (ČSSD). A nenechal přitom nit suchou na Babišovi a jeho novinách, ale ani na premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).

Babišův střet zájmů, pád ministra-sprosťáka, Zlatuška ministrem. Expremiér tuší, co teď může přijít
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Ostře se proti odvolání Marcela Chládka z role ministra školství ohradil někdejší premiér Jiří Paroubek. Podle něj za vším stojí připravená dávka špíny médií Andreje Babiše. „Zastrašený premiér Sobotka raději vytvořil zřejmě světový rekord, pokud jde o čas, který uplynul od zveřejnění bulvarizujícího článku v babišonovinách a oznámení ministrova vyhazovu,“ komentuje Paroubek čerstvou situaci na politické scéně.

Podle expremiéra není rozhodně důvodem k vyhození z funkce ministra hláška o tom, že je nějaká kolegyně v práci „lahodná“ anebo to, že se ministr Chládek dožaduje, aby mu jeho podřízení večer zvedali telefon. „Pokud si dobře pamatuji, když jsem byl předsedou vlády či ČSSD, měl pan Sobotka vždy po 18:00 vypnutý telefon, takže pokud jsem se s ním chtěl večer spojit v nějaké závažné věci, musel jsem vždy počkat až na ráno,“ pustil se Paroubek do svého nástupce ve funkci předsedy ČSSD. „Musím upřímně říci, že mi to vadilo. Jako důvod k odvolání z funkce jsem to však neviděl,“ dodal.

Na ministerstvo někdo z ANO

Podle předsedy LEV 21 stojí za vším Babišovi marketingoví odborníci a vůbec by se prý nedivil, kdyby se na ministerstvu školství objevil profesor Zlatuška. „ČSSD by náhradou dostala vedení jiného ministerstva, které dosud řídí poněkud neschopný ministr za hnutí ANO,“ předpokládá.

Podle Paroubka za tím může být kromě všeho i úterní hlasování o nedůvěře vládě v důsledku obřího střetu zájmů ministra financí. „Všichni už budou mít v paměti jen pád ministra – sprosťáka. Nezbývá než Babišovi gratulovat,“ uvažuje na závěr Jiří Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…