Babišův žlutý sajrajt poletuje Českem, nadává František Laudát na řepku

01.05.2018 18:17

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát bije na poplach. Trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) prý vysouší Česko. Pokud se počasí neumoudří, čekají nás prý zlé časy.

Babišův žlutý sajrajt poletuje Českem, nadává František Laudát na řepku
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Po sociálních sítích se šíří fotky, které dokazují, že se z České republiky stává země zaplavená žlutou řepkou. Pokud byste se nad naší krásnou vlastí proletěli třeba sportovním letadlem, na mnoha místech pod sebou uvidíte jen obří žluté plochy. Někdejší poslanec za TOP 09 František Laudát se přidal k lidem, kteří upozorňují, že lány žluté řepky devastují naši krajinu. Vinu na tom prý nese současný premiér v demisi Andrej Babiš, ale nejen on. Laudát ukázal prstem také na bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL).

„Suchá a žlutá: česká krajina vysychá. Letošní zimu opět na většině území chyběla sněhová pokrývka a zima přešla rovnou do léta. Pokud se počasí nezmění, čeká nás letos ohromný problém. Další malér nám byl vyroben zbytečně. Tuny pylu z řepky poletují krajinou. Pokud se ptáte, kdo za ten žlutý sajrajt, jak také v minulém období znělo od opozice ve Sněmovně, může, optejte se jistého Mariana Jurečky, jak coby ministr zemědělství urputně prosazoval prodloužení o dalších pět let daňového zvýhodnění biopaliv první generace, rozuměj řepky,“ napsal na sociální síti Facebook.

Odborníci dlouhodobě varují, že pěstování řepky do paliv není tou nejlepší cestou, jak se chovat ekologicky, jenže tehdejší koalice se prostě rozhodla pomoct lidem, kteří na pěstování řepky vydělávají. To Laudát označil za nestoudnost.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …