Bakala prodal Respekt. Mezi novými vlastníky i Pavlovi sponzoři

07.11.2023 20:19 | Zprávy

Mediální dům Economia, ovládaný miliardářem Zdeňkem Bakalou, se zbavuje časopisu Respekt. Od 1. listopadu jej nově vydává firma Respekt Media. Podíl zde získali i podnikatelé, kteří částkami v řádech milionů sponzorovali prezidentskou kampaň Petra Pavla. Vlastnickou strukturu podrobně rozkryl server Borovan.cz

Bakala prodal Respekt. Mezi novými vlastníky i Pavlovi sponzoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Noví vlastníci mají ve vydavatelské firmě Respekt Media stejné podíly, a to po 25 procentech, které drží slovenský Denník N, společnost Independent Press, Aegis Holding a také vybraní redaktoři Respektu, v první řadě šéfredaktor týdeníku Erik Tabery. O prodeji informovalo vydavatelství Economia, které titul dosud vlastnilo. 

Pozornost vzbuzuje především společnost Independent Press, za níž stojí skupina vlivných oligarchů a podnikatelů, jako například Jaroslav Horák (Albatros Media), miliardář Martin Hájek (Livesport), Libor Malý, miliardář Martin Vohánka (Eurowag/W.A.G. payment solutions), Libor Winkler (RSJ), miliardář Ondřej Fryc (Reflex Capital) nebo Silke Horáková (Albatros Media).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…