Bakalovy noviny: Bývalí diplomaté zahájili tažení proti Zemanovi

17.04.2015 9:21

Propagovat euroatlantické ukotvení České republiky chce Iniciativa pro evropské hodnoty, která včera naostro zahájila svou činnost. Bývalý velvyslanec v Moskvě a Washingtonu Petr Kolář, bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD), bývalý eurokomisař Štefan Füle a další osobnosti chtějí objíždět univerzity a střední školy, debatovat s mladými lidmi o politice a vyjádřit tak podporu demokratickým hodnotám. Informovaly o tom páteční Hospodářské noviny.

Bakalovy noviny: Bývalí diplomaté zahájili tažení proti Zemanovi
Foto: MZV
Popisek: Diplomat Petr Kolář

Podle nich Kolář patří k nejvýraznějším kritikům počínání prezidenta Miloše Zemana a jeho vstřícnosti k Rusku Vladimira Putina. „I v byznysu se mi stává, že se setkávám s pochybami, zda je liberálně-demokratický režim tím nejlepším možným, zda není lepší nějaký autokratický vůdce, který rozpráší tu žvanírnu v Parlamentu a nalajnuje jasná pravidla,“ naznačil Kolář, co ho ke spuštění iniciativy vedlo.

V akcích iniciativy se má angažovat také studentský aktivista z doby sametové revoluce Jan Bubeník, nebo ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

Úvodní projev o evropských hodnotách měl včera v pražském centru DOX končící náčelník generálního štábu Petr Pavel, který se letos v červnu stane předsedou Vojenského výboru NATO.

I když se o Pánkovi v poslední době mluví jako o možném kandidátovi na prezidenta, zástupci iniciativy odmítají, že by měly jejich akce souviset s jakýmikoliv jejich politickými ambicemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

20:20 Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla vést přestupkové řízení s Českou televizí kvůli…