Bakalův plátek oslovil Václava Klause a tohle přišlo: Sucho? Posílení moci zelených ideologů a pisálků!

20.05.2018 15:16

Exprezident Václav Klaus se v komentáři pro časopis Respekt rozepsal o suchu. „Sucho hrozí stejně jako globální oteplování: čili nehrozí,“ poznamenal Klaus. Článek publikoval jeho web Klaus.cz.

Bakalův plátek oslovil Václava Klause a tohle přišlo: Sucho? Posílení moci zelených ideologů a pisálků!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Apokalyptičtí předvídači všeho špatného, kteří si na tom vybudovali celé své živobytí, už dávno hrozí suchem. U nás i po celém světě. Stalo se právě teď něco kvalitativně nového? Co např. u nás nenastalo v roce 1947? Myslím, že nikoli,“ sdělil Klaus. 

Po staletí se, podle něj, střídala období sušší i vlhčí. „Některé výkyvy bývaly sezónní, některé několikaleté, některé trvaly i po celou generaci,“ uvedl Klaus a zeptal se, které sucho nám hrozí. „Nevíme, zda dvouleté, pětileté či stoleté, stejně jako nevíme, proč se současně mluví o oteplování a o suchu, když v minulosti vždy bývalo buď sucho (a chladno) nebo vlhko (a teplo),“ dodal Klaus.

„Jistě, s vodou (jako se všemi dalšími přírodními zdroji) se musí zacházet hospodárně, ale k tomu nejlépe slouží cena, která je nejspolehlivějším indikátorem vzácnosti. Kdo ceny zdrojů pokřivuje, připravuje se o nejdůležitější ekonomickou informaci. To jsme dělali za komunismu, to děláme teď za Evropské unie. Je to stále stejné,“ zmínil dále bývalý prezident. 

  • Původní text ZDE.

„Stesky na nepřízeň počasí mají vždy jeden hlavní cíl: vylobbovat si veřejnou podporu nějakého typu podnikání. Proto vždy, když slyšíme, že je moc zima, moc teplo, moc mrzne, málo mrzne, moc prší, málo prší, moc fouká, málo fouká, moc sněží, málo sněží, očekáváme útok na peníze daňových poplatníků,“ dodal.

Závěrem uvedl, že dnešní sucho znamená méně trávy a méně jejího sekání, méně vody ve studni, méně hub. „Hlavně ale očekávám obrovské posílení moci všech zelených ideologů a pisálků. To je strašně nepříjemné a nebezpečné,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

18:25 Vakcinační komando vyrazilo na ústecké sídliště: My Romové máme strach, vy nám určitě dáte jinou vakcínu

Zdravotníci se vydali očkovat na sídliště Mojžíř v Ústí nad Labem tamní obyvatelstvo proti covidu-19…