Bára Štěpánová řekla, co ji trápí. Už má nápis na svůj náhrobek. A křičela v Českém rozhlase

18.12.2017 10:31

Herečka Bára Štěpánová svěřila Českému rozhlasu, že se často trápí. Nerada se však svěřuje. „Strašně řeším existenciální věci, jako vůbec, co tady člověk na tom světě vlastně dělá,“ sdělila mimo jiné Štěpánová.

Bára Štěpánová řekla, co ji trápí. Už má nápis na svůj náhrobek. A křičela v Českém rozhlase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přemysl Sobotka oznámil svou kandidaturu na prezidenta a pak ukázal kancelář
reklama

„Občas se dostanu k tomu, že přemýšlím nad tím, jakým právem tady na tom světě jste. Stěžuju si na to, že se mě neptali, než jsem se narodila, neboť nevím, jestli bych do toho chtěla jít,“ poznamenala Štěpánová, jíž podle jejích slov komplikuje život skutečnost, že není věřící, i když pokřtěná.

Rozhovor si poslechněte ZDE.

Anketa

Ohodnoťte jako ve škole složení vlády Andreje Babiše

73%
3%
2%
4%
18%
hlasovalo: 7606 lidí

„Mám už i vymyšlený nápis na hrob: Doufala jsem, že jsem nesmrtelná. Zmýlila jsem se. Myslela jsem si, že po tom už nic není. Doufám, že i v tomto se mýlím,“ poznamenala Štěpánová. 

V rozhovoru pak Štěpánová řekla mimo jiné i to, že by jí volební právo nechybělo, neboť má skvělého a rozumného muže. „Ráda k mužům vzhlížím a do jisté míry se nechávám řídit,“ podotkla herečka. 

Podle jejích slov doba, kdy společnost fungovala jinak, měla něco do sebe, neboť panoval jistý řád. Stát má podle jejích slov sloužit svým občanům. „Všichni ti, které zvolíme, mají spravovat naše věci. Nás možná mate trošku slovo vláda. To, že někdo vládne. Ale oni nám nevládnou, my nejsme nevolníci, nejsme poddaní. Jsme občany této země,“ sdělila Štěpánová, jež se k politické situaci vyjadřuje poslední dobou dost často.

„Politika je to, co se nás všech týká. Uvědomila jsem si, že ti, kteří mají spravovat věci veřejné, se mají starat o to, aby se nám žilo dobře všem. Bohužel to musím říct, ale stát nemůže být firmou, protože jsme každý absolutně jiný. Ve firmě pracují lidi, kteří tam chtějí pracovat, a když nechtějí, tak odejdou, ale stát není společenství zaměstnanců. Stát je společenství lidí různého věku, různého zaměření, různých názorů. Co člověk, každý jsme absolutně jiný,“ rozlítila se Štěpánová. Všichni ti, které jsme si zvolili, nám mají sloužit, tvrdí Štěpánová, jíž vadí, že se lidé často vůči politikům chovají servilně.

Ona sama odmítla oběd s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. „Já nemám potřebu žádného z politiků poznat jako člověka. Nepochybuji o tom, že i člověk, se kterým jako s politikem nesouhlasím, může být strašně milý, ale mě to nezajímá,“ sdělila.

Závěrem pak pohovořila o Václavu Havlovi. „Já jsem mohla být jeho osobní sekretářkou, protože jsem ho nemilovala, nezbožňovala. Já jsem si ho vážila jako člověka. On nechtěl žádnou moc, on vlastně věřil... Vyčítám mu to, že věřil v to, že lidé jsou lepší než ve skutečnosti jsou,“ sdělila Štěpánová, ale vymezila se proti tomu, že by Havel udělal nějakou chybu. „Václav Havel byl podle mě filozof, humanista a křesťan,“ dodala Štěpánová. „Dobro nemůže zvítězit, ale pořád se o to musíme snažit,“ uzavřela Štěpánová se slovy, že Havel bral svou funkci jako službu této zemi. Ona sama by nyní chtěla, aby prezidentem naší vlasti byl opět slušný člověk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…