Bára Štěpánová se rozkřikla na plný Václavák: Zeman se zachoval jako malej parchant! Přece už tam znovu nebude. To nedopustíme!

10.05.2017 19:10

Před zaplněné Václavské náměstí v Praze se postavila herečka Bára Štěpánová, aby svým spoluobčanům na akci nazvané „Proč? Proto!“ od plic řekla, co si myslí o Andreji Babišovi a jeho inzerátu s páskou přes ústa a co si myslí o prezidentovi Miloši Zemanovi. Ani jednomu z těchto pánů se slova Štěpánové asi nebudou líbit. Zazněl také vzkaz Tomáše Halíka.

Bára Štěpánová se rozkřikla na plný Václavák: Zeman se zachoval jako malej parchant! Přece už tam znovu nebude. To nedopustíme!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bára Štěpánová na demonstraci proti Babišovi nazvané Proč? Proto!

Tak trochu v nadsázce vyzvala Bára Štěpánová ke konání protestů především na jaře a v létě, protože demonstrantům nebude taková zima, jako jim byla v listopadu 1989. Štěpánová připomněla, že tehdy také demonstrovala za svobodu. Ale kde byl v té době pan Babiš, ptala se.

„Naposledy jsem tady stála 17. listopadu a ta revoluce v květnu je daleko příjemnější. Není nám taková zima. Takže příště bych se přimlouvala za revoluce v květnu, v červnu a podobně,“ začala Štěpánová. Pak se nadechla a spustila kanonádu na adresu prezidenta Zemana i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

„Miloš Zeman se nikdy neměl stát prezidentem této země. Andrej Babiš a jeho hnutí ANO nikdy neměli být součástí vlády České republiky. Proč? Protože! Nepůjdu do daleké historie, ale možná si někteří z vás vzpomenou na rok 2003, kdy Václav Klaus porazil v nepřímé prezidentské volbě Miloše Zemana. Ten tehdy zdrhnul z Hradu jako malej parchant a tomu Klausovi, se kterým má velmi zvláštní ambivalentní vztah, ani nepogratuloval a zmizel na deset dlouhých let na Vysočinu,“ zesilovala hlas dáma.

„A teď si představte, že jsme mu my dali možnost stát se prezidentem! On tu funkci nebere jako službu této zemi, ale jako satisfakci za těch deset let. On si dělá, co chce. Sprostě mluví, ústavu nectí. Pane bože, přece už tam znovu nebude. To nedopustíme!“ rozpálila se Štěpánová.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pořádnou porci kritiky si vysloužil i Babiš. „Andrej Babiš je pro mě zdaleka největší zlo, jaké tuto zemi potkalo!“ křičela Štěpánová. „Kde byl tento člověk v roce 1988? Kde byl v roce 1989, když jsme my bojovali o svobodu v této zemi? A on najednou přijde a řekne: já všechno zařídím,“ pokračovala nevěřícně herečka.

„Kdyby k vám přišel člen nějaké sekty a řekl vám: dejte mi všechen svůj majetek a já všechno zařídím, tak si o něm budete myslet, že je to magor. A Babišovi to věříte?“ hřímala na Václavském náměstí Štěpánová.

Ten, kdo volí Babiše, není Čech!“ zakončila mocným výkřikem svůj projev. „Babiš ven, Babiš ven, Babiš ven,“ skandovali lidé v odpověď.

Následně zaznělo také krátké poselství teologa Tomáše Halíka, který poslal demonstrantům vzkaz. „Jako kněz a občan se nemohu smířit s tím, že ministr úkoloval média. Jako kněz a občan se nemohu smířit s tím, že prezident nerespektuje ústavu,“ vzkázal demonstrantům Halík.

Připomněl mladou skautku, která 1. května v Brně diskutovala s radikály o uprchlících. Fotografie zachycující její statečnost obletěla celý svět. Halík je proto hrdý na české skauty a nechápe, jak Miloš Zeman a Andrej Babiš mohou poškozovat tuto zemi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…