Bárta má zákaz do hospody. Dělá mi hroznou reklamu, naříká majitelka

06.03.2012 9:51

Poslanec Vít Bárta (VV) předával obálku s půl milionem korun pro Kristýnu Kočí ve smíchovské restauraci Austria. Před soudem, jenž má rozřešit otázku, zda šlo o úplatek nebo o půjčku, padlo jméno restaurace několikrát a podnik tak vlastně získal reklamu zadarmo. Podle majitelky Ludmily Leškovské jde však o reklamu negativní, která podniku škodí. Bárta proto do její restaurace už nesmí vkročit. Prý si to pohlídá.

Bárta má zákaz do hospody. Dělá mi hroznou reklamu, naříká majitelka
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Začátek soudního řízení s Vítem Bártou
reklama

Paní Ludmila Leškovská vlastní restauraci Austria na pražském Smíchově. Díky poslanci Vítu Bártovi se její podnik stává všeobecně známým, protože v první den soudního přelíčení Bárta jméno restaurace opakovaně zmínil. Šlo totiž o podnik, kde předal Kristýně Kočí obálku s půl milionem korun. Podle Bárty šlo o půjčku, podle Kočí o úplatek. Leškovská ale o podobnou negativní reklamu absolutně nestojí. Vyhlašuje proto zákaz vstupu do restaurace pro Bártu a nejspíš také pro Kočí. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Persona non grata

Bárta byl v restauraci několikrát a při jedné ze svých návštěv tam seděl právě s Kristýnou Kočí. Tuto skutečnost včera opakovaně potvrdil před soudem a informaci okamžitě zveřejnila v zásadě všechna česká média. Reklama v tisku zdarma, zdálo by se, jenže nevítaná.

"Co bylo v minulosti, to nemůžu ovlivnit, ale vadí mi, že se to dělo tady," kroutí hlavou nad nechtěnou reklamou, na kterou ji upozornili známí. Leškovskou Bárta dopálil tak, že příště se v její restauraci místo jídelního lístku dočká vyhazovu. "Už určitě nebude vítaný, ohlídám si hosty, kteří sem budou chodit," plánuje Leškovská, jak v budoucnu ochránit svoji živnost. Podnik by si tak ze seznamu oblíbených měla raději vyškrtnout i Kočí.  

Nechtěné reklamy se před soudem několikrát dočkala i restaurace Cantina na Malé Straně, tam měl zase Bárta schůzku se Škárkou, ale zdejší vedení celou situaci nijak neprožívá.

Fotogalerie: - Soud s Bártou

Soudní řízení s Vítem Bártou
Soud s Vítem Bártou. Kateřina Klasnová podpořila s...
Soud s Vítem Bártou. Kateřina Klasnová podpořila s...
Jaroslav Škárka u soudu s Vítem Bártou
Jaroslav Škárka u soudu s Vítem Bártou
Začalo soudní řízení s Vítem Bártou, který je obža...

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…